IoT przyszłością elektroenergetyki

Schneider Electric, wyłącznik Masterpact MTZ © Schneider Electric

Udostępnij:

Jednym z ważniejszych kierunków rozwoju branży energetycznej jest stworzenie nowego systemu dystrybucji energii elektrycznej, który w XXI wieku powinien być inteligentny, bezpieczny i zrównoważony. Nowy wyłącznik Masterpact MTZ jako część architektury EcoStruxure umożliwia zbudowanie takiego systemu – wszystko w oparciu o IoT. 

Nowy wyłącznik Masterpact MTZ to rozwiązanie, które właściwie wytycza nowy kierunek w komunikacji człowiek-maszyna. Łączność Bluetooth, NFC czy Ethernet pozwala na wykorzystanie urządzeń mobilnych do sterowania wyłącznikiem oraz monitorowania wielkości elektrycznych sieci zabezpieczanej przez Masterpact MTZ – wyjaśnia Anna Nowak-Jaworska.IoT w sektorze elektroenergetycznym
Jeśli chodzi o rozwój IoT w sektorze elektroenergetycznym, to kluczem do sukcesu są rozwiązania uniwersalne i proste w obsłudze.

Masterpact MTZ to przykład na to, że IoT ma szansę rozwinąć się w elektroenergetyce na dużą skalę. Znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich typach instalacji elektrycznych niskiego napięcia, a jego obsługa jest stosunkowo łatwa – można nim sterować za pomocą zwykłego smartfona – dodaje Anna Nowak-Jaworska.

Dodatkowo każdy Masterpact MTZ może być aktualizowany i personalizowany przez dodatkowe aplikacje pobierane ze strony www. Co istotne – aktualizacja nie wymaga wyłączenia rozdzielnicy. Więcej informacji o wyłącznikach mocy Masterpact MTZ można zdobyć na stronie producenta oraz podczas nadchodzącego webinaru.

Źródło: Schneider Electric

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również