Jubileuszowa edycja targów PLASTPOL

© Plastpol

Udostępnij:

Tegoroczne targi branży tworzyw sztucznych i gumy PLASTPOL odbędą się w dniach 17-20 maja 2016 roku.

Ponad 800 firm z 31 krajów całego świata to skala, jaką osiągnęły przez 20 lat swego istnienia Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Wystawa oceniana jest jako jedna z najlepszych imprez sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie. Nowe maszyny w ruchu, innowacyjne technologie, interesujące komponenty do produkcji - tego z pewnością nie zabraknie w 2016 roku w Kielcach. Już teraz warto wpisać majowy PLASTPOL w kalendarz najważniejszych imprez, na których nie powinno zabraknąć firm z branży.- Reprezentujące sektor przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy targi PLASTPOL to w ofercie wystawienniczej Targów Kielce wciąż jedna z najbardziej „międzynarodowych” imprez, odnotowujących ciągły wzrost. Rok 2015 był rekordowy, wystawę odwiedziło ponad 18 tysięcy specjalistów - mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. - Także powierzchnia targów rośnie z roku na rok. Podczas XIX edycji ekspozycja zajęła 30 000 metrów kwadratowych.
PLASTPOL to już od wielu lat miejsce ważnych merytorycznych spotkań i seminariów branżowych. Szczególnymi wydarzeniami podczas targów w 2015 roku, była konferencja prasowa Plastics Europe, na której poruszano temat pozycji i roli polskich firm na tle europejskiej branży, odbyło się także polsko-niemieckie spotkanie gospodarcze. Targom towarzyszyły liczne pokazy działających maszyn, warsztaty. 

Rosnąca siła branżowego spotkania, jakim są Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, to odzwierciedlenie dobrej kondycji tego sektora przemysłu. Według danych Stowarzyszenia Producentów Tworzyw Sztucznych PlasticsEurope, Polska zajmuje szóstą pozycję w Europie, pod względem zużycia tworzyw. Analizy długoterminowe także pokazują stabilny wzrost branży w Polsce, co widać zwłaszcza na przykładzie produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy - w ciągu minionych 15 lat polska produkcja wzrosła aż trzykrotnie.

Co zobaczymy w 2016 roku podczas PLASTPOLU w Targach Kielce? Prezentacje najnowszych maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży tworzyw sztucznych, komponentów czy technologii recyklingu. Oprócz gotowych produktów, firmy pochwalą się liniami technologicznymi i procesami przetwórczymi produktów. Nie zabraknie tematycznych konferencji, spotkań ze specjalistami i praktykami branży.

MM Magazyn Przemysłowy jest patronem wydarzenia.

Źródło: Materiał organizatora

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również