Jubileuszowe 30-lecie SPS

SPS

Obiecująco wyglądają przygotowania do kolejenej edycji targów SPS. Liczba uczesników ma znów zachwycić. W dniach od 26 do 28 listopada 2019 r. spodziewamy się gościć w Norymberdze około 1650 wystawców. Przewodnim tematem wystawy będą aktualne produkty i rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej, a także technologie wyznaczające trendy w przyszłości.

Polscy odwiedzający na 5. miejscu

Odwiedzający będą mogli poznać szeroką ofertę krajowych i międzynarodowych dostawców technologii automatyzacji i cyfryzacji i w ciągu zaledwie jednego dnia uzyskać pełny przegląd rynku. Tyle czasu na odwiedziny targów automatyzacyjnych poświęca według firmy Mesago 71% gości. Z kolei 7% odwiedzających przeznacza na wizytę całe trzy dni. Na ubiegłorocznej imprezie gościliśmy 811 odwiedzających z Polski wśród ogółem 65 700 gości. Wrażenia odwiedzających były pozytywne: - SPS to najlepsze znane mi targi — obowiązkowe dla wszystkich osób zajmujących się technologią automatyzacji!— wyjaśnia Wolfgang Lex, Project Manager Technology & Maker w Conrad Electronic SE. - SPS to dla mnie najważniejsze targi w roku. Wyznaczają trendy w branży automatyzacji. Połączenie automatyzacji i informatyki pomaga w rozwoju cyfryzacji. Na miejscu można spotkać dosłownie wszystkich decydentów z branży. Targi mają dla nas nieocenioną wartość — podsumowuje Lorenz Arnold, partner zarządzający w firmie MGA Engineering Services GmbH i gość targów w 2018 r.

Nacisk na transformację cyfrową. Cyfryzacja ma ogromny wpływ na branżę automatyzacji. Dlatego wystawcy prezentują nie tylko swoje rozwiązania teoretyczne, lecz także różne produkty i przykłady zastosowań w zakresie transformacji cyfrowej. Dostawcy IT są również coraz liczniej reprezentowani na targach SPS. Urok polega na tym, że istnieje mocny nacisk na tematy związane z informatyką, które są przedstawiane we współpracy z firmami z branży automatyzacji. Takie kwestie jak Big Data, technologia chmury, 5G i sztuczna inteligencja są często prezentowane w praktycznych zastosowaniach wspólnie z dostawcami rozwiązań z zakresu automatyzacji. Prezentację cyfrowej transformacji w przemyśle wytwórczym uzupełniają specjalne strefy tematyczne i wykłady na forach. Zwiedzanie z przewodnikiem także w tym roku umożliwi gościom z kraju i zagranicy odwiedzenie stoisk innowacyjnych wystawców zgodnie z wybraną tematyką: uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja, symulacja produktowa i maszynowa, bezpieczeństwo przemysłowe w produkcji, ekosystemy chmurowe lub konserwacja predykcyjna. Wycieczki koncentrują się na rzeczywistych przypadkach zastosowań.

Ofertę targów uzupełniają stoiska wspólne i fora

Odwiedzający stoiska wspólne otrzymają wszechstronny wgląd w określone zagadnienia oraz możliwość uzyskania porady dostawców na temat indywidualnych wymagań:

  •  „Automation meets IT” (Automatyzacja łączy się z informatyką) w hali 6,
  • „Centra AMA w zastosowaniach związanych z czujnikami i pomiarami” w hali 4A.

Na forach stowarzyszeń VDMA w hali 5 i ZVEI w hali 6, a także na forach targowych w halach 3 i 10.1 będzie można posłuchać profesjonalnych wykładów i dyskusji panelowych. Odwiedzający będą mogli lepiej poznać aktualne tematy branżowe i bezpośrednio wymienić się swoimi uwagami z ekspertami. Jak zaplanować wizytę na targach Więcej informacji i wskazówek na temat imprezy, biletów i promocji związanych z dojazdem można znaleźć na stronie internetowej spsexhibition.com. 

Źródło: SPS

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę