Katowicka SSE po raz kolejny najlepsza w Europie

© SSE

Udostępnij:

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Katowicach utrzymała pozycję najlepszej SSE w Europie w rankingu fDi Intelligence Global Free Zones of the Year. To jednak nie wszystko. SSE w Katowiach dostała również jeszcze jedną nagrodę.

W tym roku Financial Times będący organizatorem rankingu, dodatkowo wyróżnił katowicką strefę tytułem "Wysoko Rekomendowana" w kategorii Najlepsze SSE dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Europie oraz przyznał wyróżnienie za inicjatywy edukacyjne.Financial Times docenił wysiłki katowickiej strefy w budowaniu oferty dla małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy z sektora MŚP, w większości z polskim kapitałem, stanowią łącznie już blisko 40 proc. wszystkich podmiotów realizujących projekty inwestycyjne w KSSE, a w minionych dwóch latach stanowiły blisko połowę nowych inwestorów. Wyróżnienie „Wysoko Rekomendowana” dla firm Małych i Średnich w Europie zostało przyznane za inicjatywy, które będą realizowane w Częstochowie i Żorach. W obu miastach, w odpowiedzi na zapotrzebowanie lokalnego biznesu, katowicka strefa zapewni infrastrukturę dla start-upów i firm z sektora MŚP.

Obok wysokiej pozycji w rankingu i rekomendacji katowicka strefa otrzymała także wyróżnienie za aktywność
w obszarze edukacji. Na tym polu Katowicka SSE S.A. konsekwentnie realizuje działania wpisujące się
w strategię dopasowania kompetencji wkraczających na rynek pracy młodych ludzi, do potrzeb rynku i oczekiwań pracodawców. Temu celowi służy inicjatywa K2 - Kariera i Kompetencje. W jej ramach katowicka strefa, we współpracy z Politechniką Śląską oraz swoimi inwestorami, uruchomiła pierwsze w Polsce dualne studia na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn gliwickiej uczelni. Z kolei we wrześniu br., tym razem we współpracy ze śląskimi samorządami, Katowicka SSE S.A. zainaugurowała realizację, finansowanego ze środków europejskich, projektu dedykowanego szkołom kształcącym w profilu zawodowym.

Cieszymy się z potrójnego wyróżnienia jednego z najbardziej opiniotwórczych dzienników finansowych na świecie. Szczególnie cieszy ugruntowanie naszej pozycji jako lidera stref w Europie, lecz również wyróżnienie naszych starań
w budowaniu oferty dla małych i średnich firm oraz działalności edukacyjnej. To tworzy podstawy do rozwoju naszych obecnych i potencjalnych inwestorów – komentuje Piotr Wojaczek, prezes KSSE S.A.W Częstochowie, na działce o powierzchni ok. 2,8 hektara należącej do terenu inwestycyjnego KSSE Skorki, Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie zrealizuje projekt budowy czteromodułowej hali magazynowo produkcyjnej przeznaczonej przede wszystkim dla firm z sektora MŚP, dla których wynajem stanowi alternatywę dla zakupu działki. W Żorach, na działce o powierzchni ok. 2 hektarów należącej do terenów inwestycyjnych w Osinach KSSE S.A. trwają prace koncepcyjne dotyczące realizacji projektu o nazwie „Akcelerator Biznesowy KSSENON”, który zakłada budowę kompleksu modularnych hal przemysłowych wraz z komplementarną częścią o charakterze pozaprzemysłowym wraz z otoczeniem. W zamyśle kompleks oprócz czterech niezależnych modułów hal przemysłowych docelowo będzie posiadał też inne przestrzenie, pozwalające na wykorzystanie wartości dodanej, wynikającej z potencjału współpracy różnych środowisk. W najbliższych tygodniach KSSE S.A. ogłosi konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej tego projektu.

Źródło: KSSE

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również