KGHM nagrodzony tytułem Perły Polskiej Gospodarki

© KGHM

Udostępnij:

Pierwsze miejsce w rankingu Perły Polskiej Gospodarki zdobył KGHM Polska Miedź S.A. Firmę nagrodzono w sektorze przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych.

Polska Miedź otrzymała nagrodę za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce.

Organizatorami rankingu byli Instytut Nauk Ekonomicznych PAN i Polish Market - Economic Magazine. W badaniu wzięło udział ponad 2000 firm. Do ścisłego finału zakwalifikowano 197 przedsiębiorstw. O miejscu w rankingu decydowały m.in.: rentowność obrotu, stopa zwrotu z aktywów oraz kapitału własnego, wydajność pracy i wskaźnik ogólnego zadłużenia.

KGHM Polska Miedź został także zwycięzcą w kategorii Perły Wielkie. Ranking obejmował największe firmy, których przychody wyniosły co najmniej jeden miliard złotych.

To duże wyróżnienie dla miedziowej spółki. Perły Polskie Gospodarki od wielu lat należą do jednych z najważniejszych gospodarczych rankingów. Patronat honorowy nad rankingiem sprawowali: wicepremier Waldemar Pawlak i prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk.www.kghm.pl

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również