Kimberly-Clark Professional* - tworzymy wydajne miejsca pracy

Kimberly Clark Professional © Kimberly Clark Professional

Udostępnij:

Działania Kimberly-Clark Professional* są zorientowane na minimalizowanie strat w procesie produkcyjnym przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa pracowników. Po przeprowadzeniu setek wewnętrznych audytów w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na całym świecie firma stworzyła program Wydajne Miejsca Pracy, oparty na zasadach Lean.

Dobrym przykładem efektywnego wdrożenia programu jest działalność międzynarodowej spółki produkcyjno-technologicznej z ponad stuletnią historią, która spotkała się z problemem braku komfortu podczas pracy pracowników lakierni w używanych wówczas kombinezonach konkurencyjnej firmy, jak również z niskim komfortem pracy w okularach ochronnych, które uniemożliwiały ostre widzenie i były ciężkie. Wielu pracowników skarżyło się również na ścierki stosowane do wycierania oleju i nieczystości, które pozostawiały włókna na czyszczonej powierzchni. Konsultanci zaproponowali zastosowanie kombinezonu Kleenguard* A45 i A50 oraz okularów antyrefleksyjnych in/ outdoor Jackson Safety* V30, jak i czyściw Wypall* L40 oraz X80. Produkty te spotkały się z dużą aprobatą pracowników, dając im większy komfort podczas używania. W przypadku zastosowania nowych czyściw – na uwagę zasługiwała ich ponadprzeciętna chłonność, co przyniosło 25-proc. oszczędności kosztów magazynowania.Inny przykład dotyczący klienta z Polski, u którego wystąpił problem z dużymi kosztami i nadmiernym zużyciem czyściw. Ich cena kształtowała się od 2,30 do 2,80 zł za sztukę przy wymiarach 40 × 60 cm. Firma Kimberly-Clark Professional* zaprezentowała czyściwa Wypall* X80, które zmniejszają ryzyko uszkodzenia przygotowywanej powierzchni, ponadto mają optymalną wielkość, a ponieważ odznaczają się lepszą absorpcją oszczędzają również czas pracowników. Wynikiem zastosowania czyściw Wypall* 80 były roczne oszczędności rzędu 40%. Ponadto przy zastosowaniu prawidłowych wielkości ścierek odpady zmniejszyły się o 32%.

Natomiast w Czechach jedna z międzynarodowych sieci handlowych ponosiła znaczne koszty środków czystości. Zastosowanym rozwiązaniem było przejście na wyższej jakości mydło w pianie Kleenex®, co zredukowało zużycie mydła oraz zużycie wody o 13 238 litrów na rok. Zmniejszono także zużycie opakowań z tworzyw sztucznych i papieru, co wpłynęło na ograniczenie liczby odpadów o 22%. W efekcie zmniejszyły się również wymogi dotyczące pomieszczeń magazynowych – spadek wyniósł 30 palet na rok.

Przejdźmy jeszcze do jednego z najpopularniejszych produktów firmy – rękawic ochronnych. Kimberly-Clark Professional* wie, jak minimalizować obrażenia, zmniejszyć liczbę urazów i poprawić bezpieczeństwo w miejscu pracy. Rozwiązaniem jest stosowanie rękawic z linii JACKSON SAFETY*. Rękawice chemoochronne mają ergonomiczną budowę zwiększającą wygodę i minimalizującą zmęczenie dłoni, chronią przed olejami, smarami czy też substancjami żrącymi, a wytrzymałość zastosowanego materiału zapewnia im odporność na przecięcia i przetarcia. Ponad milion pracowników rocznie doznaje urazów rąk, przy czym 70% z nich nie stosowało rękawic ochronnych. Kontaktowe zapalenie skóry wymaga ponad 5,6 milionów wizyt lekarskich rocznie i stanowi 15-20% wszystkich zgłaszanych chorób zawodowych.Przez cały okres swojej działalności firma Kimberly-Clark Professional* pomaga klientom na całym świecie zaoszczędzić i poprawić wdrożone przez nich procedury produkcyjne. Zapraszamy do bezpłatnej konsultacji z naszymi specjalistami. Odwiedźcie nas na stronie programu www.wydajniewpracy.pl lub napiszcie na adres: kcpmarketing@kcc.com.  

 

PROGRAM: WYDAJNE MIEJSCA PRACY
Jego celem jest pomóc klientom KCP* zredukować nakłady produkcyjne oraz usprawnić istniejące procesy poprzez zaproponowanie właściwych produktów. Darmowe konsultacje z firmą Kimberly-Clark Professional*, a następnie zastosowanie wspomnianego programu prowadzą do likwidacji stref zagrożenia oraz oszczędności materiałów i środków finansowych.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również