Kompaktowa, zautomatyzowana maszyna do cięcia w technologii plazmowej i paliwowo-tlenowej

©

Udostępnij:

Koncern ESAB Cutting Systems wprowadza do obrotu SGX kompaktową, zautomatyzowaną maszynę do ciecia plazmowego i tlenowo-gazowego. System został opracowany na bazie najnowocześniejszej technologii ESAB z myślą o możliwościach finansowych niewielkich zakładów i firm wytwórczych.

SGX jest solidną, wysokowydajną maszyną, która zawiera maksymalnie trzy stacje narzędziowe, w tym dwa palniki do cięcia tlenowo-gazowego i jedną stację cięcia w technologii plazmowej, która można wyposażyć w system precyzyjnego ciecia plazmowego ESAB m3-IGC zapewniający wysoką jakość procesu. Zaawansowane funkcje obejmują łatwy w obsłudze układ sterujący z ekranem dotykowym Vision® T5 z wbudowanym automatycznym rozkładaniem elementów oraz automatycznym sterowaniem gazem i automatyką plazmową, obsługiwaną przez technologie m3 Plasma.Gwarancją wydajności i dokładności ciecia jest konstrukcja urządzenia z mocną belką stalową, precyzyjnie obrabianymi powierzchniami współpracującymi oraz szyną liniową. Wytrzymała konstrukcja zapewnia płynność ruchu, dokładność oraz wieloletnią bezproblemową eksploatację maszyny. SGX pozwala zwiększyć produktywność dzięki krótkim cyklom od cięcia do cięcia (cut-to-cut) uzyskanym poprzez zintegrowane dwustronne napędy AC o wysokiej prędkości oraz szybki podnośnik palnika.

Kompaktowa konstrukcja sprawia, że maszyna do cięcia SGX nie wymaga dużo miejsca do eksploatacji. Dzięki jednometrowym odcinkom szyny urządzenie zajmuje niewielką powierzchnię, co umożliwia maksymalne powiększenie przestrzeni produkcyjnej.

Prosta, zautomatyzowana eksploatacja maszyny jest możliwa dzięki bazie procesowej wbudowanej w układ sterujący Vision T5 oraz pełnej integracji sterowania procesem cięcia plazmowego i tlenowo-gazowego ESAB w prosty w użytkowaniu interfejs z ekranem dotykowym.

Wyposażenie standardowe obejmuje także sterowanie gazem w technologii cięcia tlenowo-gazowego, które automatycznie przełącza między niskim i wysokim ciśnieniem podgrzewania oraz zawór easy-on tlenu tnącego do przebijania grubszych materiałów. System sterowania gazem umieszczony jest wygodnie z boku urządzenia, zapewniając operatorowi łatwy dostęp oraz dobra widoczność palników przy regulacji nastaw.

Maszynę SGX można konfigurować w szerokim zakresie opcji cięcia od prostych systemów cięcia powietrzno-plazmowego aż po całkowicie zautomatyzowane systemy plazmowe 360 Amp typu multi-gas. Urządzenie można wyposażyć w system plazmowy ESAB m3 Plasma® umożliwiający cięcie stali węglowej o grubości do 50 mm. System m3 Plasma gwarantuje najwyższej jakości efekt cięcia materiałów różnego rodzaju i o różnej grubości. Pozwala uzyskać doskonałe powierzchnie ciecia, które są praktycznie pozbawione żużla i nie wymagają kompleksowego czyszczenia. System obejmuje automatyczne sterowanie gazem zintegrowane z bazą danych procesowych w CNC, zapewniając szybką i prostą konfigurację procesu.Nowa maszyna SGX jest dostępna w rozmiarach dostosowanych do blach o szerokości do 2500 mm oraz maksymalnie dwóch blach w wymiarze 6000 mm od końca do końca. Najnowszy system cięcia w ofercie ESAB dostępny jest z różnymi stołami roboczymi lub stołami wodnymi do cięcia suchą plazmą lub do cięcia plazmowego pod wodą.

www.esab-cutting.com

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również