Konferencja „Polimery – Nauka – Przemysł”

©

Udostępnij:

 

Zakład Przetwórstwa Polimerów Politechniki Częstochowskiej zaprasza do udziału w Konferencji „Polimery – Nauka – Przemysł”, która odbędzie się w dniach 22-24 września 2014 roku w Hotelu Wodnik w Słoku k. Bełchatowa. Jest ona kontynuacją organizowanej cyklicznie konferencji „Materiały Polimerowe i ich Przetwórstwo” oraz drugą z zakresu „Polimery-Nauka-Przemysł”.

Zamierzeniem konferencji jest wspólny czynny udział przedstawicieli nauki oraz przedsiębiorstw przemysłu przetwórstwa tworzyw polimerowych, polegający na wymianie doświadczeń zawodowych, przedstawieniu problematyki podejmowanej w badaniach oraz realizowanej w przemyśle. Celem konferencji jest również podjęcie próby wyznaczenia kierunków rozwoju tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny nauki i przemysłu.Tematyka konferencji obejmuje:

  • przetwórstwo tworzyw polimerowych,
  • tworzywa polimerowe, napełniacze, środki pomocnicze, zastosowanie,
  • maszyny, narzędzia, oprzyrządowanie technologiczne do przetwórstwa,
  • problemy teoretyczne i aplikacyjne wtórnego przetwarzania materiałów polimerowych,
  • problematyka zapewnienia jakości w przetwórstwie,
  • metody badań i oceny cech jakościowych i użytkowych wytworów z tworzyw.

 

Konferencja organizowana jest z myślą o pracownikach naukowych uczelni wyższych, placówek naukowych, badawczych, rozwojowych oraz przedstawicieli przemysłu przetwórstwa tworzyw, a także o właścicielach firm oraz ich pracownikach, od których zależy kierowanie rozwojem firmy.

Wiedza, informacje i kontakty, które nabędą uczestnicy konferencji będą nieocenioną pomocą w dalszej pracy, podejmowaniu nowych projektów i rozwiązywaniu problemów technologicznych.

 Więcej informacji: http://ipp.pcz.pl/psi

 

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również