Konkurs: najciekawsza praca magisterska o systemach ERP

Preview
8.7.2009
Reklama
Reklama

Rusza konkurs dla studentów i absolwentów informatyki, którego celem jest wyłonienie najbardziej wartościowej pracy magisterskiej poświęconej systemom zintegrowanym. To pierwsza tego rodzaju impreza w Polsce promująca wiedzę wśród młodzieży akademickiej na temat oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest wrocławska firma SENTE Systemy Informatyczne Sp. z o.o., zarazem twórca i dostawca oprogramowania klasy ERP ułatwiającego zarządzanie firmą.
W konkursie mogą startować prace magisterskie na temat systemów zintegrowanych, złożone do obrony  w latach 2007/2008 oraz 2008/2009. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie http://www.sente.pl/, a prace przesyłać na adres: [email zakodowany][email zakodowany]pocztą tradycyjną lub składać osobiście w siedzibie organizatora do 31 sierpnia 2009 roku.

            Na dwóch zwycięzców czekają miesięczne płatne staże w Dziale Wdrożeń i Dziale Rozwoju Oprogramowania firmy SENTE. Ich termin będzie ustalany indywidualnie z każdym stażystą. Najlepsi otrzymają propozycję długoterminowej współpracy z firmą.  Łączna pula nagród w konkursie wynosi 4000 zł. Dodatkowo, zwycięskie prace za zgodą ich autorów zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora. Finał konkursu nastąpi 30 października 2009 roku.

            Kapituła Konkursu złożona z ekspertów i wdrożeniowców SENTE oceni zgodność treści
z tytułem pracy magisterskiej, jej wartość merytoryczną (wykorzystane źródła i materiały), zakres
w jakim ujmuje ona temat systemów ERP, dobór przykładów wdrożeń tego rodzaju oprogramowania
w przedsiębiorstwach, a także sposób prezentacji postawionych tez oraz ich argumentację. Weźmie również pod uwagę ewentualne wyniki własnych lub niezależnych badań dotyczących branży systemów zintegrowanych w Polsce. - Poprzez to wydarzenie chcemy promować wiedzę wśród studentów i nagradzać tych, którzy rozwijają zainteresowania w kierunku zintegrowanych systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem - mówi Jakub Czyżkowski, prezes zarządu firmy SENTE Systemy Informatyczne Sp.
z o.o.

            Kampania informacyjna w mediach będzie trwała przez całe wakacje. Patronat merytoryczny nad imprezą objął portal ERP-view.pl, miesięcznik MM Magazyn Przemysłowy oraz serwis decyzje-IT.pl. Wsparcie medialne zapewniają także portal Inwestycje.pl i Expertia.pl oraz media studenckie portalpraktyk.pl i portal dlaStudenta.pl. Oprócz komunikatów prasowych, w wybranych mediach pojawią się bannery promujące imprezę. Zawisną również plakaty informacyjne na Politechnice Wrocławskiej i na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Reklama

Co to jest oprogramowanie ERP?
ERP (ang. Enterprise Resource Planning) czyli Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. To klasa systemów informatycznych, na które składają się współpracujące ze sobą programy komputerowe. Systemy te wspomagają zarządzanie wieloma działaniami wykonywanymi w firmie lub w grupie współpracujących ze sobą przedsiębiorstw. Dzieje się to poprzez gromadzenie i przetwarzanie danych, które umożliwiają sprawniejsze zarządzanie firmą i uzyskanie bardziej wiarygodnego obrazu sytuacji w przedsiębiorstwie. Wspomaganie to może obejmować wszystkie szczeble zarządzania w firmie lub tylko ich część (m.in. działy produkcji, księgowości, sprzedaży towarów i usług). Równocześnie systemy ERP ułatwiają wykorzystanie zasobów przedsiębiorstwa oraz zachodzących w nim procesów.

Reklama

Informacje o organizatorze
SENTE Systemy Informatyczne Sp z o.o., to firma z 9-letnim doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu zintegrowanych systemów ERP, wspomagających zarządzanie w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Sztandarowym produktem firmy jest zintegrowany pakiet oprogramowania SENTE eSystem. To nowoczesny system klasy ERP/MPRII, przeznaczony dla przedsiębiorstw różnej wielkości, m.in. handlowych, produkcyjnych i usługowych. Jego główne atuty to: duża elastyczność, łatwość dostosowania do wysokich wymagań klienta i prostota obsługi. To rozwiązanie kompletne, integrujące wszystkie zasadnicze procesy w przedsiębiorstwie. Zawiera m.in. aplikacje wspomagające zarządzanie logistyką, produkcją, transportem i obsługą księgowo - finansową, a także personelem i relacjami z klientem. W kształtowaniu swojej oferty SENTE korzysta z technologii m.in. firm IBM, Microsoft i Borland.

Firma oferuje również usługi outsourcingowe, wdrożeniowe i szkoleniowe w zakresie nowoczesnych systemów informatycznych. Pomaga także polskim przedsiębiorstwom w pozyskiwaniu unijnych funduszy na zakup technologii informatycznych oferowanych przez SENTE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Od 2006 roku firma jest uczestnikiem Programu Promocji Rzetelnego Biznesu - Biała Lista Firm Dolnośląskich.  Dwukrotnie wyróżniona przez Wrocławską Izbę Gospodarczą certyfikatami wiarygodności i rzetelności (2006 rok i 2008 rok). W 2008 roku oprogramowanie SENTE MWS for PocketPC zostało wyróżnione w konkursie „Aplikacja Roku 2008" organizowanym przez firmę Microsoft, w kategorii „Najlepszy program komputerowy wspomagający zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem 2007/2008". Siedziba spółki znajduje się we  Wrocławiu. Firma ma oddział w Katowicach. Strona internetowa: http://www.sente.pl/.


Więcej informacji:
Daniel Kaczkowski
kom: 783 992 960
[email zakodowany]

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama