Kontrolowane pochłanianie energii

© Enemac

Udostępnij:

Również w nowoczesnym świecie przemysłu nie można uniknąć wad materiałowych, pęknięć lub zwykłych błędów ludzi, które prowadzą do poważnych w skutkach, kosztownych awarii maszyn. Aby zabezpieczyć urządzenia przed uszkodzeniami, stosowane są często mechaniczne sprzęgła zabezpieczające, które odłączają na kilka milisekund mechanizm napędowy i mechanizm odbioru napędu.

Firma ENEMAC zoptymalizowała swoje sprzęgła do napędów bezpośrednich i pośrednich, tak by były one w stanie zabezpieczać urządzenia z momentami obrotowymi od 0,5 do 9000 Nm. Możliwość taką zapewnia nowy system zacisków z tarczami kurczliwymi do podłączenia wału, zoptymalizowane sprężyny talerzowe oraz wytrzymałe łożyska kulkowe. Dzięki temu nowe sprzęgła znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu ciężkiego, takich jak technika dźwigowa, górnictwo odkrywkowe i budownictwo okrętowe.www.enemac.de

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również