Kreatywni przedsiębiorcy nagrodzeni

©

Udostępnij:

Podczas Dnia Inspiracji, finałowego wydarzenia konkursu Think Big, z grona dziesięciu finalistów jury wybrało projekty najbardziej innowacyjnego biznesu. W konkursie udział mogły wziąć firmy, które już aktywnie działają na rynku i przedstawiły wykraczający poza przyjęte schematy pomysł na rozwój działalności. Wręczono nagrodę główną w wysokości 40 000 zł i dwie nagrody po 10 000 zł.

- Polscy przedsiębiorcy coraz częściej dostrzegają możliwości rozwoju na międzynarodowych rynkach, bowiem ekspansja zagraniczna to szansa na sukces dla sektora MŚP. Finaliści dzisiejszego konkursu, którego ideą jest wsparcie małych firm z globalnymi aspiracjami, są tego najlepszym przykładem – powiedział wiceminister Dariusz Bogdan podczas finału konkursu Think Big UPC. Spotkanie odbyło się 22 stycznia 2014 r. w Warszawie.Jak zaznaczył wiceminister Bogdan, polska gospodarka może być i coraz częściej jest konkurencyjna dzięki innowacyjnym pomysłom polskich przedsiębiorców. Jego zdaniem, wykorzystywanie technologii cyfrowych jest ważne przede wszystkim dla małych i średnich firm. – Rozwiązania ICT pomagają obniżyć koszty startu i rozwoju firmy, zwiększają też szanse na międzynarodowy sukces - przekonywał.

Wiceminister Bogdan poinformował również o działaniach MG na rzecz nowoczesnej przedsiębiorczości. – Dzięki Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej firmę można założyć bez wychodzenia z domu. Rozwijamy również elektroniczny Punkt Kontaktowy, który jest źródłem informacji, jak krok po kroku założyć firmę w konkretnej branży – zaznaczył. Dodał również, że resort gospodarki udostępnił platformę pozwalającą na konsultację aktów prawnych online.

***Organizowany przez UPC Biznes konkurs „Think Big” był skierowany do przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoją działalność w oparciu o nowatorskie rozwiązania. Do ścisłego finału zakwalifikowano 10 pomysłów na rozwój biznesu, łączących ambitne i innowacyjne cele z realnym pomysłem na ich wdrożenie. W jury konkursu zasiadał podsekretarz stanu w MG Dariusz Bogdan. Główną nagrodę - 40 tys. zł - otrzymał projekt Izzy Bike.

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również