Łatwe programowanie złożonych sekwencji ruchów

© Baumueller

Udostępnij:

Firma Baumüller rozszerza zestaw narzędzi programowych o bibliotekę "Coordinated Motion". Pozwoli to użytkownikom na programowanie skoordynowanych sekwencji ruchów robotów w wielu osiach.

Na targach Hannover Messe firma Baumüller zaprezentowała funkcjonalność nowej biblioteki programowej. Biblioteka komponentów "Coordinated Motion" pozwala korzystać z funkcji robotów i CNC w ramach Motion Control SPS, ułatwiając użytkownikom programowanie skoordynowanych sekwencji ruchów w wielu osiach. Wykorzystywane są tu języki programowania wyszczególnione w standardzie IEC 61131. Programowanie ścieżki ruchu odbywa się zgodnie ze standardem G-Code (DIN 66025), doskonale znanym w świecie CNC.Użytkownik może definiować trajektorie, prędkości i koordynaty obiektów dowolnie w obrębie obszaru pracy. Program sterujący CNC jest ładowany do systemu SPS jako prosty plik tekstowy bez ograniczeń co do jego wielkości. Dane z systemów CAD/CAM mogą być więc również wykorzystane do programowania maszyny.

Pre-programowane komponenty oraz połączenie funkcjonalności CNC i SPS oznacza dla producentów maszyn oszczędność czasu i kosztów związanych z dodatkowym sprzętem. Z poziomu narzędzi programowych Baumüller użytkownik zyskuje dostęp do wszelkich niezbędnych funkcji podstawowych w postaci standaryzowanych i zatwierdzonych komponentów lub w ramach specjalizowanych modułów, specyficznych dla danego sektora. Połączenie tych podstawowych funkcji pozwala tworzyć aplikacje z wykorzystaniem środowiska projektowego ProMaster bez konieczności programowania, a jedynie poprzez podanie wartości parametrów specyficznych dla wykorzystywanych maszyn.

www.baumuller.de

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również