Marka Wiśniowski poleciała na Marsa

©

Udostępnij:

30 lipca 2020 o godzinie 13.50 czasu polskiego z przylądka Canaveral wystartowała rakieta z łazikiem Perseverance, który jest najbardziej zaawansowaną tego typu konstrukcją w historii NASA. Celem tej wyprawy jest znalezienie na Marsie śladów życia. Symbolicznym uczestnikiem tej misji jest polska marka Wiśniowski.

Łazik Perseverance (Wytrwałość) powstawał osiem lat. Jego nazwa symbolizuje nie tylko trud jego projektowania i budowy, ale odwagę i ambicję ludzkości w misji odkrywania Układu Słonecznego. Podróż kosmiczna zakończy się za siedem miesięcy w kraterze Jezero na Marsie.Symbolicznym uczestnikiem tej misji jest marka Wiśniowski, której nazwa znalazła się na jednej z krzemowych kostek, które umieszczono na pokładzie łazika. Nazwy i imiona ponad 10 milionów osób i instytucji z całego świata wypalono na sześcianach przy użyciu lasera. Napisy mają wysokość zaledwie 0,1 grubości ludzkiego włosa i można te dostrzec tylko przez odpowiedni mikroskop.

Krzemowe kostki zostaną umieszczone na powierzchni Marsa i zostaną tam na zawsze. Ich obecność na Czerwonej Planecie jest dowodem, że cała ludzkość dąży do zaspokojenia naszej naturalnej ciekawości tego, co nas otacza.

Perseverance będzie badał powierzchnię Czerwonej Planety i szukał śladów życia, które mogło pojawić się, gdy krater Jezero nie był tylko śladem po kosmicznej kolizji, ale najprawdziwszym akwenem z płynną wodą. NASA podkreśla, że pierwszy raz w historii jednym z najważniejszych zadań łazika jest poszukiwanie życia na Marsie.Źródło: Wiśniowski

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również