Maszyny DMG/MORI w praktyce

Preview
Reklama
Reklama

Podczas seminarium technologicznego DMG/MORI, które odbyło się 3 kwietnia w siedzibie firmy w Pleszewie, zaprezentowano maszyny tego producenta, które jeszcze w tym roku zadebiutują na rynku oraz zorganizowano specjalny pokaz obróbki na dwóch obrabiarkach pod szyldem MORI - NLX2500Y i NHX5500. Seminarium towarzyszył również wykład partnerskiej firmy CAMdivision na temat nowości w oprogramowaniu serii NX.

Podczas spotkania przedstawiciele DMG/MORI przypomnieli, że w tym roku czekają nas łącznie 24 premiery światowe nowych maszyn, co ma umocnić pozycję firmy jako wiodącego na świecie producenta innowacyjnych obrabiarek. Z tego 9 premier światowych odbędzie się już w pierwszym półroczu 2014. 15 kolejnych premier światowych zostanie zaprezentowanych podczas Grand Opening Tokio w lipcu oraz podczas jesiennych tragów IMTS, AMB i JIMTOF.

Reklama

Jedną z premier był również zaprezentowany w skrócie nowy interfejs paneli operatorskich HMI – technologia CELOS. Jego głównym celem jest uproszczenie i przyspieszenie procesów produkcyjnych – od pomysłu do gotowego produktu. Dzięki aplikacjom CELOS użytkownik optymalnie zarządza dokumentacją oraz ma możliwość wizualizacji zamówienia, procesów i danych maszyny.

Doskonałym uzupełnieniem seminarium była prezentacja partnerów – firmy CAMdivision, której przedstawiciele zaprezentowali nowości w oprogramowaniu NX 9 przygotowanym do wdrożenia z maszynami DMG/MORI. Jak przekonywał Artur Bielicz, prezes CAMdivision, oprogramowanie oferuje nowe możliwości i technologie zwiększające elastyczność działań związanych z rozwojem produktów oraz zapewnia nawet pięciokrotny wzrost wydajności. Podczas spotkania zademonstrowano na realnym przykładzie, w jaki sposób NX obsługuje wszystkie etapy procesu inżynierskiego.

Powiązane firmy

Reklama

Najważniejszym punktem programu seminarium była możliwość bezpośredniego kontaktu z najnowszymi technologiami DMG/MORI. Specjaliści z Pleszewa nie tylko odpowiadali na pytania związane z samymi maszynami i procesem obróbki, ale zaprezentowali również na żywo możliwości obrabiarek. Zaproszeni goście mogli z bliska i w praktyce zapoznać się z obróbką na uniwersalnej obrabiarce NLX2500Y, która wyróżnia się doskonałą wydajnością i funkcjonalnością przy bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki poprawie sztywności układu napędu osi, konstrukcji łoża i prowadnic ślizgowych z wysokimi właściwościami tłumienia drgań, seria NLX osiąga o 30% większą sztywność w porównaniu z poprzednimi modelami. Uczestnicy spotkania przyglądali się również pokazowi obróbki frezarskiej na poziomym centrum frezarskim NHX 5500 przeznaczonym do wysoko produktywnej obróbki seryjnej z największą precyzją. Maszyna charakteryzuje się przede wszystkim szybkim posuwem 60 m/min i najszybszym na świecie napędem stołu z Direct Drive.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama