Mechaniczna nakrętka mocująca ESG

Preview
Enemac
Reklama
Reklama

ENEMAC, specjalista w dziedzinie techniki mocowania, oferuje teraz wraz z serią ESG nowy typ nakrętki mocującej przy zastosowaniu przekładni koronowej, która uzupełnia wcześniej sprawdzone typy ESB i ESD.

Zwiększenie siły docisku w nakrętce uzyskuje się za pomocą specjalnej przekładni koronowej z prostopadłym przełożeniem i bocznym ręcznym sterowaniem. Dzięki nowo zaprojektowanym przenoszącym moment napędowy elementom, ESG posiada znacznie niższą wysokość całkowitą oraz ogólne kompaktowe wymiary w porównaniu do typów ESB i ESD, co pozwala na stosowanie jej w ekstremalnie ciasnych warunkach.

Reklama

Obracając małą nakrętką przymocowaną z boku obudowy, wewnętrzne koło zębate napędzane jest przy minimalnym wysiłku zaciskając w ten sposób współpracujący element. Zasada jest prosta, efekt bardzo znaczący, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu każdy pracownik może przyłożyć ręcznie siłę docisku o wartości 12 ton. Dostępne są rozmiary gwintów od M16 do M30.

Nakrętkę mocującą przykręca się do zamontowanej śruby, a następnie dokręca z boku sześciokątem roboczym wyznaczonym momentem obrotowym przy użyciu standardowego klucza dynamometrycznego. Nakrętka mocująca w sposób pewny i szybki mocuje obrabiany przedmiot lub narzędzie. Seria ESG została zaprojektowana dla obrabianych przedmiotów i narzędzi o różnej grubości elementu, gdyż ze względu na ciągły gwint głębokość wkręcania nie jest ograniczona.

Do zastosowań w trudnych warunkach dostępne są wersje specjalne, takie jak warianty wysokotemperaturowe do 400 °C.

Reklama

Opcjonalnie dostępny jest również wariant z dodatkowym pakietem sprężyn talerzowych do kompensacji skoku mocującego zalecanym przy mocowaniu ciężkich narzędzi prasy z uwagi na wyższą niezawodność.

Nakrętki mocujące ENEMAC mogą być stosowane w każdym przypadku, zarówno przez producenta czy dostawcę, jak też jako element do celów modernizacji urządzeń.

Źródło: Enemac

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama