Mercedes-Benz z nową lokalizacja w sieci produkcji baterii elektrycznych

baterie elektryczne, Mercedes Benz, hala produkcyjno-montażowa © Mercedes Benz

Udostępnij:

Ustwiono już pierwsze elementy konstrukcyjne, tzw. podpory, pod halę produkcyjno-montażową w Jaworze. W ramach ofensywy elektromobilności Mercedes-Benz Cars buduje fabrykę baterii elektrycznych na Dolnym Śląsku. Minęło zaledwie sześć miesięcy, a pierwsze efekty są już widoczne.

 

Fabryka baterii w Jaworze jest drugą już inwestycją Mercedes-Benz Cars w tej lokalizacji. Pierwsza to inteligentna fabryka zaawansowanych technologicznie silników do pojazdów konwencjonalnych. Teraz koncern wprowadza do Polski kolejną technologię przyszłości. Podczas montażu baterii będą wykorzystywane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i nowo powstający zakład będzie zaopatrywany w energię odnawialną, podobnie jak fabryka silników. Seryjna produkcja baterii do pojazdów z rodziny EQ rozpocznie się na początku kolejnej dekady.


Grupa Daimler AG wyraźnie wpisuje zrównoważony rozwój w swoją strategię biznesową, uwzględniając przyszłe wyzwania, odpowiedzialność w każdym obszarze działań oraz potrzebę spełnienia wymogów środowiskowych. Jednym z elementów strategii jest produkcja pojazdów niskoemisyjnych. Do 2022 r. firma planuje elektryfikację całego portfolio Mercedesa, proponując klientom różne wersje pojazdów z napędem elektrycznym w każdym segmencie. Baterie do tych aut będą produkowane m.in. w nowo powstającej fabryce w Jaworze, która wejdzie w skład globalnej sieci produkcji baterii elektrycznych.

Daimler inwestuje ponad miliard euro w globalną sieć produkcji baterii Mercedes-Benz Cars. Obecnie sieć obejmuje dziewięć fabryk w siedmiu lokalizacjach na trzech kontynentach.


TOP w kategorii
Źródło: Mercedes-Benz

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również