Ministerstwo Gospodarki rozdaje nagrody dla przemysłu obronnego

© Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

Podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wiceminister gospodarki Arkadiusz Bąk wręczył nagrody Ministra Gospodarki w dwóch kategoriach „Offsetobiorca Sektora Obronnego” i „Polski Eksporter Uzbrojenia”. Uroczystość odbyła się 4 września 2015 r. w Kielcach.

Nagrodą w kategorii „Offsetobiorca Sektora Obronnego” wyróżniona została Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, która dzięki offsetowi nabędzie zdolności do rozwoju zaawansowanych technik kształtowania sygnału radiowego z wykorzystaniem obróbki cyfrowej. Kolejnym ważnym efektem implementacji offsetu przez WAT jest nabycie przez uczelnię zdolności do przeprowadzania szkoleń przyszłej kadry oficerskiej w zakresie systemów radiowych Harris.W kategorii „Polski Eksporter Uzbrojenia” nagrodzona została firma WB Electronics, która jest liderem grupy WB Group. Oferuje ona innowacyjne produkty i rozwiązania w dziedzinie elektroniki specjalnej, w tym m.in. zintegrowane systemy wsparcia dowodzenia oraz zobrazowania pola walki, rozwiązania w zakresie łączności.

Celem Nagrody Specjalnej Ministra Gospodarki jest m.in. inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw i promowanie najlepszych firm z sektora przemysłu obronnego.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również