MK Systemy Kominowe z nową siedzibą firmy

MK Systemy Kominowe © MK Systemy Kominowe

Udostępnij:

Blisko 230 pracowników, 240 maszyn specjalistycznych, 5500 elementów produkowanych każdego dnia i systemy do wszystkich urządzeń grzewczych. MK Systemy Kominowe świętuje 25 lat działalności w nowej siedzibie.

Marka MK Systemy Kominowe powstała w 1993 r. z inicjatywy Klausa Michaelisa i Zbigniewa Karasia. Na początku działalności firma mieściła się na ok. 1500 m2. Przełomowy był rok 2000. Wówczas powstało nowoczesne centrum laserowego wycinania elementów. Wdrożono także system zarządzania jakością ISO EN 9001 oraz system zarządzania środowiskiem ISO EN 14001. W 2010 r. wprowadzono system ERP. W tym czasie przejęto także firmę córkę: MK Schornstein i zmieniono nazwę spółki na MK Deutschland. Dwa lata później firma zostaje kupiona przez francuskiego inwestora branżowego Grupę Joncoux.Wspólna wymiana doświadczeń, unowocześnianie technologii, negocjacje cen surowców czy możliwość testowania wszystkich systemów we własnych laboratoriach, to główne przewagi, które dzięki temu posunięciu zyskała marka MK Systemy Kominowe.

Grupa Joncoux, do której należy MK jest aktualnie europejskim liderem produkcji kominów z metali szlachetnych, czego potwierdzeniem jest między innymi zeszłoroczny obrót na poziomie 80 mln euro. Skalę działań obrazuje także imponująca ilość wykorzystanej blachy rocznie. Mowa tu o 5700 tonach, z czego ponad 4000 stanowi stal szlachetna, co czyni grupę jednym z największych przetwórców stali w branży kominowej. Aktualnie posiada aż sześć zakładów produkcyjnych: trzy we Francji, Belgii, we Włoszech i w Polsce.

Filozofia firmy, niezmienna od lat, zakłada projektowanie, wytwarzanie i sprzedaż systemów kominowych do wszystkich rodzajów urządzeń grzewczych.

Aby się nie cofać, musimy iść do przodu. Kolejnym krokiem było przeniesienie się do nowej siedziby – mówi Anna Rotkis-Dziadul, dyrektor biura sprzedaży i marketingu w firmie MK. – Nowa siedziba ma blisko 17 tys. m2, to aż o 9 tys. m2 więcej niż mieliśmy poprzednio. Powierzchnia produkcyjna zwiększyła się z 4500 m2 do blisko 15 tys. m2, a biurowa z 860 m2 do ponad 1000 m2. Nowoczesny park maszynowy zapewnia ciągłość produkcji. Dodatkowe metry kwadratowe to zwiększenie zapasów magazynowych, ale to dzięki skupieniu całej struktury firmy w jednym miejscu możemy zagwarantować jeszcze efektywniejszą logistykę. Każdego dnia produkujemy aż 5500 elementów standardowych. Oferujemy zarówno rozwiązania do przemysłu, jak i budownictwa mieszkaniowego.

7 czerwca w nowej siedzibie firmy świętowano uroczystość dwudziestopięciolecia. Zaproszeni goście mieli okazję posłuchać ciekawych prelekcji na temat historii i planów grupy Jancoux, które wygłosił właściciel grupy Joncoux – Jacques-Olivier Joncoux. Z kolei dyrektor żarskiego zakładu – Ireneusz Koman przybliżył zgromadzonym gościom procesy produkcyjne, opowiedział wiele o parku maszynowym i nowoczesnych technologiach obróbki stali, a także organizacji i kulturze pracy oraz o roli szkoleń i długoterminowych planach rozwoju pracowników.Źródło: MK Systemy Kominkowe

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również