Moduł I/O z logiką GCL firmy Advantech

©

Udostępnij:

ADAM-6260 to nowy moduł I/O firmy Advantech dedykowany do pracy w sieci Ethernet z protokołem Modbus TCP, który wyposażony został w 8 wyjść przekaźnikowych 250VAC@5A lub 30VDC@5A.

Moduł ma dwuportowy switch ethernetowy umożliwiający tworzenie połączeń kaskadowych na dystansie do 100 metrów. Dzięki funkcji auto-bypass zapewnia ciągłą komunikację pomiędzy portami sieciowymi w przypadku awarii zasilania. Dodatkowa funkcjonalność to wbudowany web serwer obsługujący HTML5, pozwalający na proste wyświetlanie danych z poziomu przeglądarki internetowej na komputerach przenośnych lub smartfonach.

ADAM-6260 został przystosowany do pracy w trudnych warunkach przemysłowych w temperaturze od -10 do 70 °C. Ma szereg zabezpieczeń, w tym izolację 2,5 kV. Wymaga zasilania napięciem stałym z zakresu 10-30 VDC. Jego zakres zastosowań rozszerza funkcja P2P (Peer-To-Peer) umożliwiająca przenoszenie stanów logicznych sygnałów za pośrednictwem sieci Ethernet. Moduł może pełnić także rolę prostego sterownika przy wykorzystaniu wbudowanych algorytmów GCL (Graphic Condition Logic), w ramach których można zdefiniować do 16 reguł łączących wewnętrzną logikę z sygnałami I/O.

www.elmark.com.plUdostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również