Moduły sieciowe IO-Link

© Murrelektronik

Udostępnij:

 

Szybka integracja, krótkie czasy uruchomienia i maksymalna elastyczność – takie korzyści oferują moduły sieciowe IO-Link MVK Metal oraz Impact67 Murrelektronik. Doskonale nadają się do stosowania urządzeń IO-Link w rozwiązaniach instalacyjnych.

Integracja jest tak łatwa dzięki idei zaawansowanej technologii "IODD na pokładzie" oferowanej przez Murrelektronik. Dane czujników i elementów wykonawczych przechowywane w IODD (IO Device Description) są bezpośrednio implementowane do plików GSDML modułów sieciowych MVK Metal oraz Impact67. Jeśli urządzenia (np. czujniki lub wyspy zaworowe IO-Link) są podłączone, można bezpośrednio i wygodnie dotrzeć do tych danych bez konieczności ręcznego ustawiania parametrów, czy stosowania specjalnych narzędzi.Takie rozwiązanie znacząco usprawnia pracę, zważywszy że dotychczas każde nowe urządzenie IO-Link musiało być oddzielnie integrowane z oprogramowaniem. Co więcej, wielokrotne powtarzanie tych samych czynności mogło być nużące. Teraz to już przeszłość, ponieważ raz utworzona konfiguracja może być bez problemu kopiowana, co jest bardzo korzystne, zwłaszcza dla produkcji seryjnych.

Nowe, łatwo konfigurowalne moduły oferują znaczące korzyści również dla niestandardowych maszyn. Tryb automatycznej konfiguracji sprawia, że szybkie uruchomienia stają się możliwe. Ustawianie parametrów dla cyfrowych wejść/wyjść zostało wyeliminowane; kanały pracują zgodnie z poleceniami systemów sterowania.

Jeśli natomiast główny nacisk położony jest na maksymalną elastyczność, warto wybrać tryb expert, w którym wartości można dowolnie ustawiać za pomocą narzędzia IO-Link Murrelektronik. Jedna z jego zalet polega na tym, że indywidualne wartości są nie tylko wyświetlane w postaci szesnastkowej, ale także konwertowane do wybranego formatu.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również