Najnowsze rozwiązania Rittala na targach Automaticon

©

Udostępnij:

Goście targów Automaticon 2009 mogli zobaczyć na stoisku firmy Rittal m.in. innowacyjne urządzenia do chłodzenia komponentów sterujących. Specjaliści Rittala prezentowali także usługi oferowane przez Centrum Modyfikacji Rittal.

Podczas targów Automaticon 2009 zorganizowanych w Warszawie na przełomie marca i kwietnia odbył się pierwszy w Polsce pokaz energooszczędnej chłodziarki termoelektrycznej firmy Rittal. Urządzenie - skonstruowane w oparciu o ogniwa Peltiera - jest przeznaczone do chłodzenia elektroniki przemysłowej. Charakteryzuje je duża wydajność (współczynnik COP wynoszący ponad 1), bardzo lekka konstrukcja, możliwość montażu pod dowolnym kątem nachylenia oraz nowoczesny wygląd. Chłodziarka jest dostępna w wersjach 24 V DC i 94﷓264 V AC. Ze względu na niski poziom wibracji doskonale sprawdza się w chłodzeniu procesów technologicznych, gdzie stosowane są precyzyjne komponenty sterujące. Jeden moduł zapewnia moc chłodniczą 100 W, można ją jednak skalować poprzez zestawienie kilku modułów.Na stoisku Rittala do dyspozycji zwiedzających była także chłodziarka naścienna Cool Efficiency, która zużywa nawet o 45% mniej energii niż inne modele tego typu. W efekcie urządzenie jest nie tylko tańsze w eksploatacji, lecz także przyjazne środowisku naturalnemu. Elektryczne odparowywanie kondensatu i opatentowana przez firmę Rittal nanopowłoka zapewniają dodatkowo zmniejszenie nakładów na konserwację chłodziarki. Ekspozycję Rittala w tej grupie produktowej dopełniły najnowsze grzałki do szaf sterowniczych, wyróżniające się wytrzymałością, wydajnością, bardzo małymi wymiarami i innowacyjnym designem.

- Targi Automaticon to przede wszystkim doskonała okazja, aby spotkać się z klientami - mówi Jacek Broda, Product Manager SK w firmie Rittal Sp. z o.o. - Nasza ekspozycja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie zwiedzających. Klienci najchętniej pytali o możliwości produktów związane z optymalizacją kosztów eksploatacji, a to akurat jedna z najmocniejszych stron naszych rozwiązań - dodaje.

Na stoisku targowym Rittala znalazły się także pulpit TopPult i obudowa panelu operatorskiego Comfort Panel, umożliwiające ergonomiczną aranżację przemysłowych stanowisk pracy, oraz obudowa kompaktowa AE z blachy stalowej z przykładowym otworowaniem wykonanym w Centrum Modyfikacji Rittal, zajmującym się dopasowywaniem produktów z oferty firmy do indywidualnych potrzeb klientów.www.rittal.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również