Największe wydarzenie w branży tworzyw sztucznych za nami

Preview
Targi Kielce
Reklama
Reklama

W Targach Kielce od 6 do 8 października nie brakowało najnowszych technologii z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Na tegorocznym PLASTPOLU obecnych było 147 firm z 12 krajów.

Choć tegoroczna wystawa była nieco mniej okazała niż w poprzednich latach, to nadal wydarzenie spełniało swoją podstawową funkcję – było skuteczną platformą biznesową, o czym podczas przedsięwzięcia przekonywali wystawcy. – Jesteśmy tutaj przede wszystkim dlatego, żeby pokazać, że w tych trudnych czasach firma jest, żyje, nie boi się wystawiać. Wydaje mi się, że Targi Kielce zrobiły wszystko, żeby nas zabezpieczyć od strony epidemiologicznej – są ankiety, bramki dekontaminacyjne. Targi zrobiły wszystko, a do nas należy pokazanie się, bo wydaje mi się, że bez spotkań biznesowych – face to face – za chwilę, każda branża będzie umierać. Nie ma szans na to, że jakakolwiek branża przetrwa bez spotkań. Musi być wymiana doświadczeń, musi być możliwość pokazania nowych technologii, bo nie wszystko da się pokazać przez internet – powiedział Sławomir Malenta, Euro SITEX Polska.

Preview

Reklama

Tradycyjnie podczas przedsięwzięcia zaobserwować można było proces produkcji. Nie zabrakło również nowoczesnych maszyn przetwórczych i technologicznych rozwiązań. Wśród zaprezentowanych maszyn i urządzeń znalazły się m.in.: 

  • wtryskarka jednokomponentowa BOY 25E z najnowszym systemem Procan ALPHA 4 z servo-napędem i wbudowanym robotem, zabudowanym w klatce bezpieczeństwa,
  • agregat dostawny do wielokomponentów BOY 2C XS. Jednostka do podłączenia, z każdą wtryskarką poprzez złącze standardowe EUROMAP. Można zbudować z wtryskarki, którą posiadamy w produkcji, wtryskarkę wielokomponentową. Jednostka posiada własne sterowanie zewnętrzne,
  • wtryskarka BOY 35E. Urządzenie wyposażone w najnowszy system sterowania Procan ALPHA 4. W tej aplikacji wykorzystano pickera, który zabudowany jest w klatce bezpieczeństwa, który odbiera wlewek, a gotowe detale są segregowane, 
  • układ chłodzenia EURO CHILLER z serii GCA. Jedna z mniejszych jednostek używanych  w przetwórstwie tworzyw sztucznych, 
  • wtryskarka servo-hydrauliczna BOLE C460 o sile zwarcia 140 ton (sprzedana w trakcie targów PLASTPOL). To pierwsza konstrukcja maszyny chińskiej, w której zastosowane są łożyska liniowe, które zmniejszają opory ruchu formy i przyczyniają się do jej lepszego zabezpieczenia, 
  • robot kartezjański, który jest najmniejszym robotem firmy TMA Automation. Robot używa technologii mikropaletyzacji, czyli robot pobiera detal oraz odkłada go w zaprogramowany sposób. Prezentowany robot miał udźwig do 3 kg, 
  • maszyna wytrzymałościowa japońskiej produkcji SCHIMADZU – Autograph AGX-V. Maszynę stosuje się przede wszystkim do badań wytrzymałościowych różnych materiałów – rozciąganie, ściskanie i podstawowych badań według norm europejskich, amerykańskich czy ogólnoświatowych.

Preview

Święto tworzyw sztucznych w Targach Kielce to obowiązkowy punkt w kalendarzu wielu firm, które na co dzień funkcjonują w branży: – W targach Plastpol uczestniczymy od 7 lat i są to nasze główne targi branżowe, na których sprzedajemy nasze urządzenia z zakresu zgrzewania ultradźwiękowego. W tym roku przyjechaliśmy z naszą nowością, czyli z dwiema liniami do produkcji maseczek zarówno chirurgicznych, jak i ochronnych. Mam nadzieję, że uda nam się w tym roku pozyskać nowych klientów mimo, że mamy teraz taką trudną sytuację – mówił Marcin Kiełbasiński, Instytut Badawczy Łukasiewicz, Instytut Tele- i Radiotechniczny.

Nowością podczas XXIV Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL była strefa BioTworzyw, gdzie ukazane zostały wyroby biodegradowalne, kompostowalne, biopochodne. Stoisko cieszyło się zainteresowaniem uczestników ze względu na szeroką ofertę prezentacji usług konsultingowych, badawczych i certyfikacyjnych, surowców, komponentów, dodatków dla przetwórstwa biotworzyw, maszyn i urządzeń dedykowanych dla branży biotworzyw, mediów, stowarzyszeń i branżowych organizacji.

Preview

Powiązane firmy

Reklama

Zorganizowano też Seminarium Techniczne PLASTECH INFO. Odbyło się ono w drugim dniu targów, 7 października, a hasłem przewodnim było „Tworzywa sztuczne jako materiał przyjazny dla środowiska naturalnego i życia człowieka”. Zakres tematyczny seminarium w dużej mierze odnosił się do niesłusznie kreowanego negatywnego wizerunku tworzyw sztucznych oraz zwracał uwagę na możliwości ich zastosowania w pełni odpowiedzialny i racjonalny sposób w kontekście istniejących wymagań środowiskowych. 

W wtstawie uczestniczyło 147 firm z 12 krajów (Austria, Czechy, Dania, Holandia, Litwa, Niemcy, Polska, Serbia, Słowenia, Szwajcaria, Ukraina i Włochy). 

XXV edycja PLASTPOLU zaplanowana została na 25-28 maja 2021 r.

Źródło: Targi Kielce

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama