Nowa generacja czujników BOS 6K

©

Udostępnij:

Czujniki fotoelektryczne BOS 6K nowej generacji, pochodzące z oferty firmy Balluff, wyznaczają nowe standardy wśród czujników klasy kompaktowej. Małe wymiary, wynoszące 31,5 x 19,5 x 10,8 mm ułatwiają montaż tych podzespołów wewnątrz maszyn o małych gabarytach. Asortyment obejmuje 70 modeli wyposażonych w emiter światła czerwonego lub laser (class 1) w przypadku bardziej wymagających zastosowań.

Czujniki te zapewniają dużą precyzję, zasięg i funkcjonalność. Dostępne wersje dyfuzyjne, through-beam i odbiciowe, z tłumieniem oświetlenia tła lub bez, analogowe czujniki odległości oraz warianty do pracy w trybie przełączania pojawieniem się lub zanikiem światła padającego na detektor (light/dark switching), to tylko niektóre przykłady z bogatej oferty czujników BOS 6K.Wszystkie modele są produkowane w niezwykle trwałych i wytrzymałych mechanicznie obudowach z tworzywa sztucznego z odpornymi na ścieranie oznaczeniami laserowymi. Dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie, optyka jest chroniona przed uderzeniami bocznymi. Wysoki stopień ochrony IP 67 & IP 69K, powierzchnia soczewek wykonana ze szkła akrylowego PMMA oraz zatwierdzenie Ecolab zapewniają możliwość zastosowań w przemyśle spożywczym.

Wszystkie warianty wyposażono w wysokiej jakości przyciski funkcyjne teach o dobrze wyczuwalnej sygnalizacji przełączenia. Jeśli czujnik jest zainstalowany w miejscu o utrudnionym dostępie, może być również programowany zdalnie. Co więcej, istnieje możliwość konfiguracji czujników w trakcie pracy. Dwie wbudowane diody LED, doskonale widoczne z różnych kierunków, pozwalają szybko sprawdzić status i stan wyjścia czujnika. Wytrzymałe, metalowe wtyki zmniejszają ryzyko rozłączenia nawet w przypadku dużych obciążeń mechanicznych.

Przejście od starszych czujników BOS 6K do modeli nowej generacji jest bardzo łatwe. Ich wymiary, przebieg instalacji, zasada pracy, a nawet ceny są identyczne. Oznacza to, że zamawiający otrzymuje nowy komponent o lepszych parametrach za tą samą cenę.

Szczególnie warte uwagi są czujniki retro-refleksyjne z autokolimacją. Dzięki niezwykle małej histerezie mogą one z łatwością wykrywać obiekty przeźroczyste wykonane ze szkła, takie jak butelki, ampułki i menzurki oraz obiekty wykonane z przeźroczystych tworzyw sztucznych. Pracując jako analogowe mierniki odległości, czujniki BOS 6 otwierają nowe możliwości zastosowań np. przy pozycjonowaniu zacisków w maszynach do produkcji łożysk kulkowych.

Instalacja czujników BOS 6K jest bardzo łatwa. Dwie prowadnice, dwa otwory przelotowe i dwa otwory podłużne zapewniają szereg konfiguracji montażowych.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również