Nowa generacja lamp fluorescencyjnych dla stref niebezpiecznych

©

Udostępnij:

Nowa linia opraw oświetleniowych R.STAHL przeznaczona do użytku w strefie Ex 1/21 oraz w strefach niebezpiecznych 2/22 osiąga lepszą wydajność energetyczną niż porównywalne urządzenia, zapewniając przy tym o ok. 10% większą luminancję. Nowe produkty z serii EXLUX 6001 charakteryzują się również bardziej zwartą, stabilną i odporną na skręcanie konstrukcją niż poprzednia seria EXLUX 6000.

Podczas gdy na rynku globalnym w ciągu minionych dwudziestu kilku lat sprzedano ponad milion sprawdzonych opraw oświetleniowych EXLUX6000, nowa generacja stanowi odpowiedź na wzrastające wymagania użytkowników w zakresie podobnie ekonomicznych, ale bardziej zaawansowanych produktów z poprawionymi własnościami technicznymi, zgodnymi z obecnym stanem wiedzy. W zależności od swojej klasy wydajności produkty z serii 6001 są od jednej czwartej do jednej trzeciej lżejsze niż poprzednie modele oraz wiele produktów konkurencyjnych. Użytkownicy mogą obecnie korzystać z zalet wyjątkowo solidnej konstrukcji cieńszych i węższych jednostek - w odróżnieniu od wielu innych źródeł światła nowe urządzenia mogą być wykorzystywane w wyjątkowo niskich temperaturach otoczenia (rzędu - 30C).



W wielu wypadkach jest to równoznaczne z rozszerzeniem zakresu zastosowań produktów, co ogranicza koszty dzięki wyeliminowaniu dodatkowych specyfikacji. W celu ułatwienia stopniowej wymiany istniejących lamp wiszących z serii EXLUX, instalacja nowych jednostek jest w pełni kompatybilna z poprzednią serią. Co więcej, łatwe do wymiany części zapasowe zapewniają bezproblemową i szybką konserwację.

Podobnie jak wcześniej, na żądanie klienta nowe oświetlenie jest dostępne w indywidualnych specyfikacjach. Dodatkowo firma R.Stahl zapewnia specjalne, ekonomiczne modele standardowe o mocy 18 W, 36 W oraz 58 W, które są dostępne w szybkim czasie. Nowe modele wyposażone w zaciski sprężynowe 4 mm2, pięciożyłowe oprzewodowanie przelotowe oraz wyłącznik bezpieczeństwa są odpowiednio przystosowane do większości typowych zastosowań. Nowa seria całkowicie spełnia wymagania wszystkich obecnych standardów przemysłowych. Warto zwrócić uwagę na nową uszczelkę ze spienionego silikonu, która została zoptymalizowana pod kątem maksymalnej wytrzymałości zgodnie z normą EC 60079. Uszczelnienie odporne na różne chemikalia oraz promieniowanie UV wraz z nowo opracowanym centralnym zamknięciem i zawiasem oprawki gwarantują utrzymanie przez wiele lat stopnia ochrony IP 67.

Nowa seria 6001 jest już dostępna na rynku, a wraz z pojawianiem się w sprzedaży coraz większej ilości produktów nowej generacji EXLUX w 2013 i 2104 r., program będzie rozszerzany zarówno o opcjonalne akcesoria, takie jak adaptery do montażu na wysięgniku ( słupie), jak również o dodatkowe modele, m.in. światła awaryjne, światła z modułem adresowalnym oraz światła T5 do użytkowania w strefie 2. Ponadto wkrótce będzie dostępne oświetlenie LED, choć oparte o całkowicie inne oprawy oraz charakteryzujące się materiałami i funkcjami zoptymalizowanymi pod kątem technologii LED.

Udostępnij:

Drukuj




MM




TOP w kategorii






Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również