Nowa generacja najlepszych w swojej klasie skanerów laserowych 3D

©

Udostępnij:

Firma FARO, dostawca przenośnych systemów do pomiarów i ich wizualizacji, wprowadza na rynek nową generację trójwymiarowych skanerów laserowych.

Dwa nowe modele - Photon 120 i 20 - charakteryzują się prędkością pomiaru sięgającą 976.000 punktów na sekundę. Photon 120 zapewnia również niespotykany wcześniej zasięg roboczy wynoszący 153 metry, dzięki któremu w kategorii skanerów laserowych z pomiarem przesunięcia fazowego jest urządzeniem o najdłuższym zasięgu na świecie. Natomiast Photon 20 jest przeznaczony do skanowania obiektów w promieniu do 20 metrów. Nowe modele zapewniają ośmiokrotny wzrost prędkości i dwukrotne wydłużenie zasięgu skanowania w porównaniu z urządzeniami FARO poprzedniej generacji.
Firma wprowadza również FARO Scene V4.6, najnowszą wersję swojego oprogramowania do obróbki skanów, które przyspiesza rejestrację skanów o 90 procent w porównaniu z procedurą obróbki ręcznej.
Dostawy nowych produktów rozpoczną się latem tego roku, przy czym FARO będzie oferowało swoim klientom możliwość modernizacji dotychczas sprzedawanych skanerów laserowych |(poprzedniej generacji).- Ogromne projekty wizualnej obróbki danych w 3D jak np. trójwymiarowa dokumentacja hal produkcyjnych czy budynków, wymagają setek skanów oraz znacznych inwestycji czasu i środków - mówi Jay Freeland, dyrektor generalny FARO. - Aby zachować opłacalność, należy realizować tego rodzaju przedsięwzięcia możliwie najszybciej a jednak bez ubytku jakości finalnego produktu. Nowe skanery laserowe Photon znacznie zwiększają tak ważne dla klientów czynniki, jakimi są wydajność i jakość.
Oprogramowanie FARO Scene V4.6 przyspiesz i automatyzuje łączenie skanów, czyli rozpoznawanie, nazewnictwo i dopasowywanie punktów lub sfer referencyjnych.

O skanerach laserowych Photon firmy FARO

FARO Photon to skanery laserowe z pomiarem przesunięcia fazowego, które umożliwiają szybkie i łatwe rejestrowanie danych trójwymiarowych oraz niezwykle szczegółowe pomiary wielkogabarytowych obiektów oraz miejsc. Urządzenia te znajdują zastosowanie w takich dziedzinach jak inżynieria lądowa i wodna, w tym budownictwo tuneli i górnictwo, architektura, tworzenie map dróg, zakłady przemysłowe, geodezja, kryminalistyka oraz tworzenie dokumentacji zabytków.

www.faro.com/poland

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również