Nowa hala montażowa Hermle

© Hermle

Udostępnij:

 

W Gosheim w Niemczech oddano do użytku nową halę montażową, która służyć będzie do produkcji dużych centrów obróbczych firmy Hermle Leibinger Systemtechnik GmbH.

Budowa nowej hali produkcyjno-montażowej 19 w zakładzie w Gosheim rozpoczęła się w kwietniu, a zakończyła w listopadzie 2014 r. Na przełomie roku pracownicy HLS przenieśli się z Tuttlingen do Gosheim, gdzie rozpoczęli pracę w styczniu 2015 r.
W ten sposób nastała nowa era dla pracowników firmy HLS, działającej od 1998 roku w Tuttlingen w budynku Paul-Leibinger GmbH & Co. KG w dziedzinie projektowania i montażu indywidualnych systemów automatyzacji do centrów obróbczych Hermle.W hali produkcyjno-montażowej 19 będą produkowane wszystkie oparte na robotach urządzenia automatyzacyjne do maszyn Hermle. Są to kompleksowe systemy, od kompaktowego systemu robota RS 05, poprzez modułowe systemy robota RS 1, 2 i 3, po połączony liniowo system robota RS-L, w którym kilka centrów obróbczych Hermle jest połączonych jednym robotem w 7 osi.

Oprócz powierzchni produkcyjnej w nowej hali mieszczą się nowoczesne biura i pomieszczenia socjalne o powierzchni użytkowej ponad 1700 m2, które oferują optymalne warunki do kreatywnej pracy dla konstruktorów HLS, tworzących rozwiązania w dziedzinie automatyzacji do produktów Hermle.

W nowej hali montażowej 19 będą montowane również 5-osiowe centra obróbcze typu C 50 i C 60.Hala ta oferuje optymalne warunki do bezpiecznego montażu, zwłaszcza w przypadku dużych i ciężkich centrów obróbczych, np. ważącego ok. 33 tony modelu C 60. Hala jest wyposażona w suwnice i możliwość nieograniczonego dojazdu pojazdami transportu poziomego.

www.hermle.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również