Nowa hala produkcyjna w Sonoco

Sonoco  Display and Packaging, hala produkcyjna, stryków, powiatowy urząd pracy © sonoco

Udostępnij:

Nowa hala produkcyjna o powierzchni 9000 m została otawrta z Strykowie w Sonoco Display and Packaging. Rozbudowa zakładu pozwoli na zwiększenie produkcji baterii alkalicznych - do tego zobowiązał się nowy partner Sonoco. Oznacza to nowe miejsca pracy dla około 160 osób.

Powierzchnia produkcyjna i magazynowa całego zakładu Sonoco w Strykowie to około 60 tys. metrów, które firma zobowiązała się wynajmować przez kolejne 10 lat. Łączna powierzchnia nowej części to 9000 metrów, z czego ponad 5000 m kw. stanowi produkcja oraz przestrzeń biurowa, a około 4000 m magazyn. Strykowski oddział Sonoco przewiduje, że roczny obrót nowej hali wyniesie 47 mln PLN. Dla firmy rozwój na tym poziomie oznacza wyposażenie zakładu w kolejne 17 linii pakujących, które będą częściowo zautomatyzowane.Nasze decyzja o rozbudowie zakładu w Strykowie o nową halę wynika z potrzeby produkcji oraz nowych projektów, które się pojawiły. W efekcie uruchomimy 17 linii produkcyjnych i będziemy wykorzystywać technologie takie jak: automatyczne blistrowanie, automatyczne podawanie i pakowanie produktów w kartony, zgrzewanie czy foliowanie. Bardzo ważnym czynnikiem naszego sukcesu są ludzie, dla których mamy rozbudowaną ofertę otwartych stanowisk pracy. Obecnie, w samej lokalizacji strykowskiej pracuje 1050 osób – mówi Magdalena Dłuska, regionalny dyrektor HR w Sonoco.

Jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu, na koniec lutego br. liczba zarejestrowanych bezrobotnych to 4984 osób, w tym 2417 kobiet i 2567 mężczyzn. Rozwój firmy Sonoco w tym regionie będzie szansą na zmniejszenie liczby niezatrudnionych osób. Jak zapowiada, Magdalena Dłuska, Regionalny Dyrektor HR, zatrudnienie w zakładzie znajdą zarówno pracownicy produkcyjni, inżynierowie oraz kadra menadżerska, ponieważ stanowiska do objęcia są zróżnicowane.

W Polsce, koncern Sonoco prowadzi działalność od 2005 r. Obecnie, 5 zakładów zlokalizowanych na terenie naszego kraju zatrudnia około 2500 pracowników. Łódź, Sosnowiec-Stryków oraz Wrocław to dywizje odpowiedzialne za usługi pakowania oraz zarządzanie łańcuchem dostaw opakowań. Zakład w Kutnie zajmuje się produkcją opakowań dla branży spożywczej. Natomiast dywizja w Sochaczewie odpowiada za wytwarzanie kartonowych tub dla przemysłu. 

Źródło: Sonoco  Display and Packaging

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również