Nowa, jeszcze szybsza stacja ładowania RWE

©

Udostępnij:

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie odbywającego się w dniach od 3 do13 marca RWE przedstawiło pierwsze sieciowe rozwiązanie pozwalające na pełne ładowanie samochodów elektrycznych. Niezależne od standardu użytego w samochodzie stacja umożliwia ładowanie samochodów zarówno prądem stałym jak i zmiennym, pozwala również na płatność za wykorzystaną energię na miejscu ładowania.

Dzięki mocy do 22 kW przy prądzie zmiennym i do 50 kW przy prądzie stałym, stacja umożliwia odpowiednio do sześciu i do dwunastu razy szybsze ładowanie samochodów elektrycznych, niż jest to możliwe w wypadku korzystania z domowego gniazdka elektrycznego. Stacja spełnia wszystkie międzynarodowe normy bezpieczeństwa, takie jak natychmiastowe odłączenie napięcia w momencie wyjęcia wtyczki zasilającej oraz umożliwia automatyczną weryfikację pojazdu.W nowej stacji ładowania RWE będzie istniała możliwość płacenia za energię pobraną ze stacji na miejscu, kartą płatniczą lub przez SMS wysłany z telefonu komórkowego.

RWE jest pionierem w dziedzinie budowy infrastruktury stacji ładowania samochodów elektrycznych: w Niemczech działa już ponad 570 stacji ładowania RWE zlokalizowanych w ponad 100 miastach, w których można ładować samochody elektryczne „zieloną energią" pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych. 10 dwugniazdkowych stacji szybkiego ładowania RWE umożliwiających równie szybkie ładowanie prądem zmiennym funkcjonuje w Warszawie. W ramach projektu pilotażowego, prowadzonego przez Miasto Stołeczne Warszawa i RWE, ładowanie samochodów jest bezpłatne. W ciągu niespełna godziny (przy baterii 15 kWh ładowanie od 0-100% zajmuje 40 min.) można do pełna naładować akumulatory samochodu elektrycznego. W standardowym gniazdku ładowanie takiej samej baterii do pełna trwa około sześciu godzin.

RWE rozpoczęło rozbudowę infrastruktury dla pojazdów elektrycznych w całej Europie. Obecnie stacje ładowania RWE działają w 13 krajach europejskich, w tym w Austrii, Danii, Holandii i Polsce. E-mobilność dla RWE jest przedsięwzięciem o skali ogólnoeuropejskiej. W poszczególnych krajach infrastruktura jest realizowana we współpracy z partnerami, którymi są krajowe i lokalne spółki energetyczne, firmy i operatorzy flot pojazdów, a także duże miasta i gminy. Więcej na: www.rwe.pl

Udostępnij:

Drukuj
Tomasz Kanikuła
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również