Nowa linia centrów tokarskich Haas Automation

© Haas Automation

Udostępnij:

 

Firma Haas Automation wprowadziła do oferty nową linię centrów tokarskich Big Bore – tokarek o powiększonym przelocie przez wrzeciono i niewielkich gabarytach, której najnowszym uzupełnieniem są modele ST-15 i ST-15Y.

Firma Hass Automation przedstawiła nowe modele centrów tokarskich ST-15 i ST-15Y. Wersja z osią Y będzie dostępna w pierwszym kwartale 2017 r.Maszyny umożliwiają obróbkę prętów o większej średnicy niż ST-10. Mają też większe końcówki wrzeciona, większe mocowanie i większą moc wrzeciona przy takich samych niewielkich gabarytach. Obrabiarki mogą pomieścić pręty o średnicy do 63,5 mm i umożliwiają skrawanie w obszarze maks. 356 mm (średnica) × 406 mm (długość) (w przypadku modelu ST-15Y – 305 × 406 mm) z dobiegiem 406 mm nad wsparciem poprzecznym. Końcówka wrzeciona A2-6 w modelu ST-15 ma otwór o średnicy 88,9 mm, a wrzeciono z podwójnym napędem wektorowym o mocy 15 kW obraca się z maks. prędkością 4000 obr./min i zapewnia moment obrotowy 203 Nm przy 500 obr./min. Zaś opcja przełączania podczas pracy trybu gwiazda-trójkąt zapewnia szeroki i stały zakres mocy dla cięć powierzchniowych z dobiegami 30,5 m/min i szybkim indeksowaniem głowicy. Obrabiarka jest wyposażona w hydrauliczny, trójszczękowy uchwyt poprzeczny 210 mm oraz 12-pozycyjną głowicę typu VDI.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również