Nowa rodzina interfejsów HMI – Power Panel T i Power Panel C

©

Udostępnij:

Firma B&R rozszerza serię interfejsów HMI Power Panel o 2 nowe serie urządzeń: terminale Power Panel T i sterowniki Power Panel C, oba wyposażone w analogowe opornościowe ekrany dotykowe. Dzięki wbudowanej przeglądarce, terminale Power Panel T30 w pełni obsługują serwery sieci Web, a nawet mogą służyć jako klienci pakietu Visual Components.

Rodzina terminali oferowana jest z czterema wyświetlaczami TFT o przekątnej od 4,3" do 10,1"; urządzenia są wyposażone w 2 interfejsy sieci Ethernet i 2 porty USB, a przewidziano możliwość doposażenia w różnorakie dodatkowe opcje konfiguracyjne.



Wydajny interfejs HMI z wieloma możliwościami połączeń

Sterownik Power Panel C70 posiada procesor Intel Atom pracujący z częstotliwością 333 MHz, pamięć RAM 256 MB DDRAM, 16 kB pamięci FRAM oraz napęd flash o pojemności 4 GB. Sterownik posiada wbudowany ekran dotykowy, dostępny w trzech wymiarach, o przekątnej od 5,7" do 10,1". Power Panel C70 osiąga czasy cyklu do 1 ms. POWERLINK, standardowy Ethernet, 2x USB 2.0 oraz X2X, jak również opcjonalne interfejsy RS232. RS485 spełniają wszystkie wymagania komunikacyjne. Urządzenia obu serii mają bardzo kompaktową konstrukcję. Jednocześnie zadbano o funkcjonalne rozmieszczenie wyprowadzeń przewodów, dzięki którym panele są łatwe w montażu i nie wymagają dużych przestrzeni instalacyjnych. Ponieważ nie posiadają dysku twardego, wentylatorów czy baterii, są całkowicie bezobsługowe. Front paneli zapewnia ochronę IP65 co sprawia, że nadają się również do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych.



Power Panel T30 Power – panel z funkcjonalnością terminala

Power Panel T30 jest urządzeniem wizualizacyjnym, które może pracować w dwóch różnych trybach. Może on działać w roli przeglądarki internetowej w standardowej technologii (tryb pełnoekranowy bez ramek). Terminal jest w stanie również optymalnie działać z pakietem Visual Components. Tryb pracy Power Panel wystarczy określić na etapie jego konfiguracji. Dane wymieniane są poprzez standardowy interfejs Ethernet, a więc okablowanie połączeń jest łatwe i tanie.

Power Panel C70 – Power Panel z funkcjonalnością sterownika

Komputery Power Panel serii C są terminalami ze zintegrowanym sterownikiem PLC. Podstawą sterownika jest procesor Intel Atom o tak dużej prędkości, że aplikacje są na nim wykonywane z czasem cyklu nawet na poziomie 1 ms. Podstawą środowiska wykonywania programów jest system Automation Runtime, pracujący nawet w ośmiu klasach zadań. Wydajność Power Panel C70 można wykorzystać optymalnie dzięki licznym zabudowanym interfejsom: POWERLINK, Ethernet, X2X Link, USB oraz opcjonalnie CAN.

 

Więcej informacji

Udostępnij:

Drukuj



MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.




TOP w kategorii






Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również