Nowa szlifierka do obróbki półfabrykatów

ANCA, szlifierka 4-osiowa CPX Linear © Anca

Udostępnij:

Zaprezentowana po raz pierwszy na targach IMTS 2018 nowa szlifierka 4-osiowa CPX Linear firmy ANCA do obróbki półfabrykatów charakteryzuje się dużym obszarem roboczym (możliwa obróbka półfabrykatów o długości całkowitej do 380 mm i średnicy do 25 mm) oraz wysokiej mocy wrzecionem szlifierskim.

Przy mocy szczytowej 43 kW wrzeciono szlifierskie do obróbki zgrubnej wykorzystuje ściernicę o średnicy 250 mm, zapewniając usuwanie dużej ilości naddatku materiału przy najkrótszym możliwym czasie cyklu. Do obróbki wykończeniowej wykorzystywana jest ściernica diamentowa o średnicy 150 mm przy mocy szczytowej 9,7 kW. Metoda szlifowania „pinch/peel” gwarantuje wytrzymałość, sztywność i stabilność termiczną znane z innych szlifierek narzędziowych firmy ANCA.Użyliśmy najlepszych aspektów naszej technologii do wytworzenia niezwykłej maszyny. Nasze specjalnie zaprojektowane podstawy z betonu polimerowego zapewniają najwyższą stabilność procesu szlifowania i zostały one użyte w modelu CPX Linear – wyjaśnia Simon Richardson, menedżer produktu w firmie ANCA.

Jak zapewnia producent, szlifierka CPX Linear oferuje szereg parametrów najlepszych w tej klasie urządzeń. Wysokiej mocy wrzeciono do obróbki zgrubnej zapewnia usuwanie dużej ilości naddatku materiału, skrócenie czasu cyklu i wyższą wydajność. Podstawa polimerowa (ACNAcrete) charakteryzuje się najwyższą stabilnością termiczną i tłumieniem drgań, zapewniając stabilność procesu szlifowania. Oprogramowanie BlankX gwarantuje łatwość użycia i elastyczność programowania, a serwonapędy AM5C CNC oraz AMD5X – moc obliczeniową wymaganą do sterowania ruchem z dokładnością submikronową.

Technologia silników liniowych LinX osi X, Y i V w połączeniu z prowadnicami liniowymi zapewnia najwyższą precyzję i wydajność obróbki. Specjalnie zaprojektowane do długotrwałej pracy w środowisku szlifowania silniki LinX charakteryzują się cylindrycznym polem magnetycznym, co oznacza, że na szyny lub podstawę maszyny nie działają dodatkowe siły nacisku.

Brak wpływu na temperaturę (maszyna nie wymaga dodatkowego układu chłodzenia) oraz poziom ochrony IP67 gwarantują wysoką trwałość i utrzymanie dokładności maszyny w całym cyklu jej życia. Silnik liniowy LinX zapewnia wyższą prędkość i przyspieszenie ruchu osiowego, ograniczając czasy cyklu przy jednoczesnym utrzymaniu płynności ruchu.

Nasza firma jest znana z ciągłego rozwoju i dążenia do zapewnienia, że oferowana technologia przekracza wymagania naszych klientów. Jest to kolejne istotne osiągnięcie, stanowiące uzupełnienie oferty maszyn do procesów szlifowania. Nasi klienci pytają - my słuchamy - rezultat to nasza własna maszyna do obróbki półfabrykatów - dodaje Simon Richardson.Źródło: ANCA

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również