Nowa techniczna klasa w Wieluniu

©

Udostępnij:

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Wieluniu ruszyła klasa patronacka Wieltonu w zawodzie mechanik-monter maszyn i urządzeń. Zarząd Wieltonu poszukując najlepszych pracowników na rynku, postanowił zadziałać w długim terminie – chce zbudować solidne zaplecze kadrowe już na etapie kształcenia zawodowego.

Mariusz Golec – wiceprezes Wielton S.A., jednego z największych polskich producentów naczep i przyczep, jest absolwentem tej szkoły i jako wychowanek tej placówki podpisał uroczyście umowę o współpracy między Wieltonem a szkołą ZSZ nr 2 w Wieluniu. Absolwentami tej samej szkoły są także założyciele firmy Wielton: Krzysztof Tylkowski i Ryszard Prozner. - Ta szkoła kształci ludzi, którzy mają marzenia i dążą do tego, by je realizować – mówił wiceprezes Wielton S.A. Wskazywał także na dążenia szkoły do uzyskania tytułu Szkoły Nowoczesnych Technologii, w której to zdobyciu chce pomóc Wielton. 

Dzięki wieloletniej współpracy firmy Wielton z firmą Valk Welding – największym niezależnym integratorem zrobotyzowanych systemów spawalniczych w Europie – firma Valk Welding przekazała ZSZ nr 2 kompletne zrobotyzowane stanowisko, na którym uczniowie szkoły będą mogli szkolić się z obsługi i programowania robotów.

 

W klasie patronackiej naukę rozpoczęło 24 uczniów. Uczniowie będą korzystać z autorskiego programu nauczania, a od drugiego roku nauki będą otrzymywać wynagrodzenie.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również