Nowe czujniki dalekiego zasięgu

©

Udostępnij:

Firma Eaton przedstawia nową serię czujników fotoelektrycznych E67 Long Range Perfect Prox. Nowe czujniki dalekiego zasięgu niezawodnie wykrywają wszystkie cele w swoim zakresie działania (do odległości 2,4 m) - bez względu na różnice w kolorze, współczynniku odbicia, kontraście czy kształcie powierzchni. Dzięki temu czujniki odbiciowe z serii E67 są najbardziej wydajnymi detektorami fotoelektrycznymi z tłumieniem wpływu tła, dostępnymi w ofercie firmy Eaton.

Czujniki są produkowane ze stałymi odległościami operacyjnymi pomiędzy 60 a 240 cm (ze skokiem co 10 cm) - dlatego użytkownicy nie muszą definiować żadnych dalszych ustawień, a urządzenia są optymalnie przystosowane do specyficznych wymagań aplikacji. W ten sposób klienci korzystają z zalet prostej instalacji i obsługi, co pomaga zapobiegać błędom operacyjnym i ogranicza ewentualne przestoje do minimum.

Firma Eaton opracowała serię czujników E67 Long Range Perfect Prox w odpowiedzi na potrzeby najbardziej wymagających aplikacji dla czujników fotoelektrycznych. Jako najbardziej wydajne modele w swojej klasie, czujniki dalekiego zasięgu firmy Eaton wykrywają cele, które stanowią wyzwanie dla wielu innych detektorów - takie jak płaskie, czarne obiekty, obiekty o dużej przezroczystości jak folie czy obiekty znajdujące się pod bardzo małym kątem. Technologia Perfect Prox umożliwia optymalne tłumienie wpływu tła i niezawodne działanie czujników odbiciowych. Co więcej, dwie diody LED umieszczone na górze obudowy czujnika E67 zapewniają czytelne określanie statusu działania i stanu wyjścia. Umożliwia to użytkownikom natychmiastowe stwierdzenie, czy czujnik działa i wykrywa obiekty.

Czujniki E67 są dostępne w wersjach z zasilaniem DC ( 18-30 V DC) oraz w wersjach, które umożliwiają działanie przy zasilaniu zarówno AC jak i DC (20-132 V AC/DC). Modele o zasilaniu tylko DC są wyposażone w wyjścia NPN oraz PNP.  Seria czujników E67 posiada w pełni izolowaną obudowę o stopniu ochrony IP67, co umożliwia działanie w trudnych środowiskach przemysłowych. Dwie opcje montażu ułatwiają instalację czujnika.www.eaton.com

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również