Nowe inwestycje Victaulic Polska

© Victualic

Udostępnij:

Victaulic po zakończeniu wartej ponad 55 mln złotych modernizacji odlewni rozpoczyna kolejne inwestycje. Ich celem jest utrzymanie tytułu jednego z najnowocześniejszych zakładów w Europie oraz wprowadzenie najwyższych standardów w procesie produkcji oraz zwiększenie bezpieczeństwa pracy.

- Inwestowanie w jakość to w odlewnictwie absolutna konieczność. Naszym zamierzeniem jest utrzymanie się w światowej czołówce producentów wyrobów z żeliwa, czego zamieszamy dokonać poprzez kolejne modernizacje. Najbliższe inwestycje mają nie tylko podwyższyć standard produkcji, ale również posłużyć zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszych pracowników - mówi Dariusz Pilichowski, Plant Manager Victaulic Polska.W zakładzie realizowany jest aktualnie montaż nowej linii do woskowania uszczelek, dzięki czemu zwiększy się jakość oferowanego przez odlewnię produktu. Firma rozpoczyna również budowę systemu awaryjnego oświetlenia, który ma zapewnić bezpieczeństwo przy potencjalnej ewakuacji pracowników. W niedługim czasie Victaulic planuje kolejne modernizacje, zapewniające lepszy komfort pracy, a także dbałość o środowisko. „W planach jest m.in. budowa systemu wentylacji na wydziale odlewni, który zapewni lepszą wymianę świeżego powietrza i jego wstępne podgrzanie. Planujemy również przebudowę instalacji wodno-ściekowej, deszczowej, hydrantowej oraz budowę instalacji przeciw pożarowej na terenie całego zakładu, co pozwoli na efektywniejszą gospodarkę ściekami i zabezpieczy zakład przed pożarem." - dodaje Pilichowski.

Realizowane i planowane w najbliższym czasie inwestycje są możliwe dzięki gruntownej modernizacji fabryki zakończonej we wrześniu 2011 roku. Inwestycja warta była 55 mln złotych, a jej głównym celem było zwiększenie i ulepszenie produkcji odlewów z gamy Victaulic, jak również stworzenie możliwości produkcji nowych wyrobów dla klientów zewnętrznych. Moce przerobowe zakładu w Drezdenku dzięki modernizacji wzrosły o ponad 30 proc. w porównaniu ze stanem sprzed inwestycji, wzrosła też płynność produkcji, a czas usuwania awarii został skrócony. Wyposażenie zakładu w najnowocześniejsze technologicznie maszyny i urządzenia poprzez zmniejszenie poziomu zapylenia i ponowne wykorzystanie części odciąganego pyłu, wpłynęło też znacząco na poprawę warunków pracy w zakładzie.

Victaulic Polska specjalizuje się w produkcji szerokiego asortymentu odlewów z żeliwa sferoidalnego. Firma powstała w kwietniu 1999 roku na bazie działającej odlewni w miejscowości Drezdenko woj. Lubuskie. Jest jedynym w Polsce oddziałem firmy Victaulic Company of America, założonej w 1925 roku w Stanach Zjednoczonych, produkującej armaturę systemów rurowych z przeważającym udziałem systemów przeciwpożarowych.
Victaulic Polska w chwili obecnej firma zatrudnia około 450 pracowników - wysoko wykwalifikowanych fachowców branży odlewniczej. Plany rozwoju firmy zakładają całkowitą modernizację zakładu do końca 2011 roku oraz rozwój sprzedaży usług odlewniczych dla klientów zewnętrznych.Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również