Nowe oprogramowanie hipervisor w systemach automatyzacji

B&R, hipervisor © B&R

Udostępnij:

B&R wprowadza system nadzoru procesów (hipervisor) do swojego systemu automatyzacji. To oprogramowanie sprawia, że Windows oraz Linux mogą pracować równolegle z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego B&R w taki sposób, że systemy operacyjne działają niezależnie i nie wpływają na siebie wzajemnie. 

Dzięki temu można np. łączyć aplikacje sterowania i HMI na jednym urządzeniu PC lub wykorzystywać komputer przemysłowy zarówno jako sterownik czasu rzeczywistego, jak i sterownik edge, który wysyła przetworzone dane do systemów wyższego rzędu i do chmury poprzez OPC UA.Sieć wirtualna
Hiperwizor zapewnia połączenie wirtualne, dzięki czemu aplikacje mogą wymieniać dane pomiędzy systemami operacyjnymi. Tak jak w przypadku zwykłego interfejsu ethernetowego dzieje się to przy użyciu standardowych protokołów sieciowych. W miejscu połączenia znajduje się zapas pamięci, która nie jest przypisana do żadnego systemu operacyjnego.Maksymalna elastyczność
Użytkownik konfiguruje hiperwizor i przypisuje zasoby sprzętowe w środowisku programistycznym Automation Studio. Konfiguratory są zdefiniowane oddzielnie dla każdego systemu i zapewniają maksimum elastyczności w wykorzystaniu zasobów. Podczas gdy poprzednie równoległe rozwiązanie było tworzone pod konkretną wersję Windowsa, hiperwizor firmy B&R jest zupełnie niezależny od wykorzystywanego systemu operacyjnego.

Źródło: B&R

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również