Nowe produkty firmy Technologie Formowania Metali na ITM 2019

targi iTM 2019, Technologie Formowania Metali © TFM

Udostępnij:

Firma Technologie Formowania Metali zajmująca się sprzedażą maszyn do plastycznej obróbki metali, podczas tegorocznej edycji targów ITM Polska 2019 przedstawi pięć nowych produktów, w tym m.im. prasę krawędziową.Prasa krawędziowa PA16030 BASIC to synchroniczna, hydrauliczna prasa krawędziowa z innowacyjną, opatentowaną przez firmę ADIRA, konstrukcją ramy HEXA-C. Umożliwia ona niezależne, precyzyjne prowadzenie górnej belki, na które nie mają wpływu odkształcenia ramy. Prasy posiadają bogate wyposażenie standardowe przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnego poziomu cenowego.Prasa mimośrodowa PRESSIX 65CNR4 o klasycznej budowie z ramą wysięgową typu „C” oraz kołem zamachowym i jednostopniową przekładnią w układzie napędu. Prasy firmy Pressix charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i są rozwiązaniem idealnym dla firm produkujących wyroby wymagające najwyższej precyzji oraz niemogących pozwolić sobie na jakiekolwiek przestoje w produkcji.

Coiler 60 Tauring to 9-osiowy automat do gięcia i zwijania wężownic. Jedna z niewielu maszyn na świecie o konstrukcji umożliwiającej zwinięcie kompletnej wężownicy w jednym procesie obróbczym, obejmującym gięcie wstępne końcówek oraz formowanie zwoju o zmiennej geometrii i średnicy. Coiler w znacznym stopniu usprawnia i skraca czas niezbędny do wyprodukowania wężownic o różnych typach i kształtach. Maszyna wyposażona jest w nowoczesne i zaawansowane sterowanie CNC-i.

Przecinarka Carif 320 BA CNC Touch posiada automat 320 BA CNC Touch, gotowy do pracy zgodnie z wymaganiami Przemysłu 4.0. Przecinarka posiada opatentowany system hydraulicznego ruchu ramienia tnącego, który zapewnia stałą, automatyczną regulację prędkości opuszczania oraz siły nacisku taśmy dla każdego rodzaju materiału, przekroju i grubości.

Giętarka do drutu 3D-R100 z głowicą fazującą - Nicemach to automatyczna giętarka do drutu 3D o klasycznej
budowie, w której technologia gięcia przestrzennego oparta jest na obrotowym ramieniu, zakończonym głowicą gnącą, poruszającym się wokół drutu. Innowacyjnym rozwiązaniem w tej maszynie jest zastosowanie automatycznego modułu fazującego, który w przypadku konieczności tego typu wykończenia detali, znacznie przyspiesza proces produkcyjny.

Źródło: MTP

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również