Nowe wiertło Feedmax –P

Seco Tools, wiertła © Seco Tools

Udostępnij:

Będąc w posiadaniu nowego wiertła Seco Feedmax –P, producenci zyskują potencjał, aby znacznie polepszyć wydajność wiercenia otworów w materiałach obrabianych z grupy ISO P (stal), jak i w żeliwie. 

Wiertła Feedmax –P z węglików spiekanych zwiększają produktywność wiercenia o 35%, jednocześnie gwarantując dłuższą trwałość narzędzia dzięki połączeniu nowej geometrii i zaawansowanego pokrywania.Nowa geometria oraz ciemna powłoka TiAlN poprawiają odprowadzanie wiórów i zapewniają wysokie bezpieczeństwo stosowania, tym samym pozwalając zakładom na szybsze wiercenie większej liczby otworów przy użyciu mniejszej liczby wierteł. Wiertła, oprócz mocnych prostych krawędzi skrawających, mają otwory doprowadzające chłodziwa do wiertła znajdujące się bezpośrednio przy krawędziach skrawających w celu lepszego chłodzenia, a ich wąskie łysinki minimalizują ilość ciepła, na jakie narażone jest wiertło, natomiast konstrukcja rowków chroni narożniki ostrza wiertła oraz maksymalizuje kontrolę i usuwanie wiórów.

Wiertła Feedmax –P z nowym pokryciem umożliwiają zakładom pełne wykorzystanie potencjału obrabiarek. Dzięki mocnej geometrii ostrza wiertła możliwe jest osiągnięcie prędkość skrawania do 190 m/min w SMG P5 przy zachowaniu dłuższej trwałości narzędzia.

Firma Seco oferuje wiertła Feedmax –P o średnicy od 2 mm do 20 mm (wielkość metryczna) / 0,078” do 0,787” (wielkość w calach) ze stosunkiem długości do średnicy narzędzia wynoszącym 3×D, 5×D oraz 7×D.Źródło: Seco Tools

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również