Nowości Comau na Automaticon 2017

Comau Rebel S6 © Comau

Udostępnij:

Podczas zbliżających się targów Automaticon, firma Comau zaprezentuje cząstkę swojego asortymentu znajdującego zastosowanie w aplikacjach pakowania oraz pokazujące, jak działa zrobotyzowana paletyzacja. W Hali nr 1 na stoisku C10, goście będą mieli możliwość poznania najnowszych rozwiązań dedykowanych do odpowiednich procesów.

Najnowszy w linii produktowej Rebel-S należy do rodziny robotów Scara. Robot zaprojektowany do pracy na ograniczonej przestrzeni jest kontrolowany przez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19"), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink. Robot został przygotowany do pokazania aplikacji Pick&Place gdzie przenosi detale pomiędzy poszczególnymi punktami z najwyższą precyzją i powtarzalnością.Ponadto na stanowisku obecny będzie robot Comau NJ40, wyposażony w chwytak pneumatyczny, który jest idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują robota do aplikacji montażowych, handlingu, obsługi maszyn, spawania łukowego czy obsługi pras. Jego zasięg to 2500 mm, a obciążenie możliwe jest aż do 40 kg.

Aplikacja demo, przygotowana przez polskiego partnera Comau, firmę TES, ukaże odwiedzającym zminiaturyzowaną linię do paletyzacji, gdzie Racer3 będzie pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet mini-owijarką jaka została umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 4 m2. Stanowisko ma na celu ukazanie najwyższej wydajności pracy, jaką charakteryzuje się robot Racer3, a także jego prędkość, dokładność i powtarzalność.Wszystkie z prezentowanych robotów są różne, ale dzielą kilka wspólnych cech: precyzja, niezawodność i wydajność. Wszystkie ze wspomnianych cech są obecne i bardzo istotne w środowisku produkcyjnym, bez względu na to, czy mówimy o przemyśle motoryzacyjnym, FMCG czy innej branży przemysłowej.

Źródło: Comau

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również