Nowy ciągnik Jungheinrich do transportu ciężkich ładunków

Jungheinrich, ciągnik EZS © Jungheinrich

Udostępnij:

Dokładnie w czasie, w którym odbywały się międzynarodowe targi dotyczące wyposażenia lotnisk InterAirport w Monachium, firma Jungheinrich zaprezentowała swój nowy produkt: ciągnik akumulatorowy EZS 7280.

Ze względu na dopuszczalną siłę ciągu, aż 28 ton, ciągnik idealnie nadaje się do transportu ciężkich ładunków na płytach lotnisk lub w zakładach przemysłowych. Wysoki moment obrotowy sprawia, że najazd na rampę z ciężkim towarem nie stanowi dla EZS 7280 problemu. Automatyczne hamulce postojowe zabezpieczające wózek przed stoczeniem się z pochyłości ułatwiają zatrzymywanie się i ponowne ruszanie na podjeździe.Nowy akumulator litowo-jonowy o mocy 500 Ah zastosowany w EZS 7280 gwarantuje wysoką wydajność. Użytkownik z pewnością doceni jego niekwestionowane zalety, takie jak bezobsługowość, długa żywotność czy łatwość doładowania w każdym czasie. W przypadku szczególnie długiego czasu pracy przy zwiększonym rozstawie osi kół można zainstalować akumulator o mocy do 930 Ah.

Dzięki kompaktowej obudowie EZS 7280 bardzo dobrze sprawdza się w wąskich korytarzach, ułatwiając manewrowanie. Trwała i odporna na wpływy atmosferyczne konstrukcja ze specjalną powłoką gwarantuje wysoki stopień ochrony przed korozją i sprawia, że ​​ciągnik sprawdzi się nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych. Istnieje możliwość wyboru różnych wariantów kabin. Dzięki ogrzewaniu wnętrza kabiny problemu nie stanowi niska temperatura ani zaparowane szyby.

W trakcie prac nad produktem dużą wagę przywiązywaliśmy do wydajności pojazdu i bezpieczeństwa przy podjazdach na rampę. Ważna też była kwestia komfortu pracy operatora. Inspirację dla nas stanowiły rozwiązania stosowane z branży motoryzacyjnej – mówi Andreas Füchtmann, produkt manager w firmie Jungheinrich.Źródło: Jungheinrich

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również