Nowy detektor gazu z technologią Bluetooth

Preview
Honeywell
Reklama
Reklama

Nowy, inteligenty detektor gazu wprowadziła na rynek firma Honeywell. Urządzenie zaprojektowano z myślą o bezpieczeństwie systemów przemysłowych. Jest on łatwy w instalacji, kalibracji i konserwacji dzięki użytej technologii Bluetooth.

Nowy stacjonarny detektor gazu Sensepoint XRL pozwala na monitorowanie działalności przemysłowej w zakresie wykrywania konkretnych niebezpiecznych gazów, takich jak tlenek węgla czy metan. W przeciwieństwie do innych stacjonarnych detektorów gazu, Sensepoint XRL wyposażono w technologię Bluetooth, co oznacza, że można go zdalnie konfigurować i konserwować za pomocą aplikacji mobilnej.

Reklama

Konfiguracja, konserwacja i generowanie raportów ze stacjonarnego detektora gazu to zwykle czasochłonny wysiłek związany z wykorzystaniem drabin lub dźwigów, angażowaniem wielu pracowników, a nawet tymczasową dezaktywacją sprzętu czy przestojami produkcyjnymi - twierdzi Duncan Gooch, menedżer ds. produktów do wykrywania gazów w firmie Honeywell Industrial Safety - Dzięki nowej łączności z wykorzystaniem technologii Bluetooth, pojedynczy pracownik może szybko wykonać szereg zadań – od konfiguracji i konserwacji do wygenerowania raportów – w strefach zagrożonych wybuchem, z poziomu bezpiecznego gruntu.

W połączeniu z iskrobezpiecznym smartfonem z oferty firmy Honeywell, pojedynczy pracownik może przeprowadzić wiele standardowych czynności konserwacyjnych, w tym konfigurację, uruchomienie i bezprzewodową kalibrację z odległości do 10 metrów. Sensepoint XRL i aplikacja pozwalają również na szybkie generowanie raportów systemowych niezbędnych do zapewnienia zgodności z przepisami bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Detektor Sensepoint XRL certyfikowano dla zastosowań w obszarach zagrożonych wybuchem i można go używać w wielu branżach, w tym: oczyszczania ścieków, mediów, wytwarzania energii elektrycznej, w branży produkcji ropy naftowej i gazu, a także w innych zastosowaniach począwszy od laboratoriów, a skończywszy na kotłowniach, stacjach paliw i magazynach.

Reklama

Urządzenie monitoruje poziom niebezpieczeństwa dla jednego gazu docelowego spośród 23 gazów toksycznych i palnych, w tym metanu, tlenku węgla i siarkowodoru. Zapewnia stopień ochrony IP 66 i wyposażone jest w metalową obudowę pozwalającą na pracę w trudnych warunkach, gwarantując wysoką pyło- i wodoszczelność.

Sensepoint XRL jest częścią zapowiedzianej w maju linii inteligentnych detektorów gazów z serii Sensepoint firmy Honeywell, która obejmuje również Sensepoint XCL dla zastosowań komercyjnych i przemysłowych. Detektory gazu Honeywell są częścią szerokiego portfolio produktów i rozwiązań firmy z zakresu bezpieczeństwa.

 

Źródło: HONEYWELL

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama