Nowy Raspberry Pi - niższe zużycie prądu i niższa cena

© RS Components

Udostępnij:

RS Components ogłosił rozpoczęcie dostaw nowej wersji Raspberry Pi Model A, niskobudżetowego komputera wielkości karty kredytowej, który został zaprojektowany, aby spopularyzować programowanie wśród młodzieży i entuzjastów elektroniki na całym świecie.

Raspberry Pi Model A kosztuje około 80 zł, zawiera 256MB RAM, pojedynczy port USB, ale nie ma złącza Ethernet (które ma model B). Dzięki temu nowy Model A ma niższy profil i zużywa znacznie mniej prądu niż Model B, co umożliwia zastosowanie go w zdalnych urządzeniach zasilanych baterią, np. w robotyce lub rejestracji danych lub w celu stworzenia domowego, niskobudżetowego centrum multimedialnego. Komputer ten jest również przydatny w zastosowaniach z zakresu automatyki przemysłowej, co zwykle wymaga mniej wbudowanych funkcji.Więcej informacji: RS Components.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również