Nowy standard e-prowadników dla małych i średnich rozmiarów

Preview
igus
Reklama
Reklama

Nowa seria prowadnika E2.1 do tej pory była dostępna wyłącznie jako drogi, specjalistyczny produkt, teraz staje się standardem w firmie igus. Nowa seria charakteryzuje się długą żywotnością, bardzo cichą pracą
i łatwym wypełnianiem w ciągu kilku sekund. Pozwala to zaoszczędzić użytkownikowi 50% czasu montażu.

Jednocześnie nowa seria e-prowadników dla średnich obciążeń zaspokaja potrzeby maszyny, a nie odwrotnie. W przyszłości użytkownicy będą mogli wybrać idealny e-prowadnik lub e-tubę do niezawodnego prowadzenia przewodów
z ponad 850 alternatyw.

Większa pojemność powierzchnia wewnętrzna, łatwe wypełnianie oraz montaż, a także długa żywotność to tylko niektóre z zalet, jakie oferuje seria E2.1 firmy igus. Ta nowa generacja dwuczęściowych e-prowadników została opracowana w celu udoskonalenia poprzedniej serii E2/000, która udowodniła swoją wartość przez ponad 15 lat. Seria E2.1 oferuje szybkie wypełnianie e-prowadnika z boku lub od góry - wzdłuż wewnętrznego lub zewnętrznego promienia za pomocą otwieracza do prowadnika lub śrubokrętu. W ten sposób 1 metr e-prowadnika można otworzyć w ciągu zaledwie 2 sekund 

Dzięki tym cechom E2.1 nadaje się do zastosowania w przemyśle maszynowym, do obróbki drewna i metalu oraz w konstrukcji obrabiarek. Oprócz wewnętrznej wysokości 10, 15 i 26 mm, użytkownicy mogą również mieć wewnętrzne wysokości 38 i 48 mm.

Reklama

Cicha praca dzięki innowacyjnej konstrukcji hamulca
Specjalną cechą nowego E2.1 jest unikatowy hamulec w kształcie soczewki przy ograniczniku ogniw prowadnika. Zapewnia to szczególnie cichą pracę przy niskich wibracjach. W porównaniu z poprzednią generacją hałas został zredukowany nawet o 10 dB dzięki innowacyjnej konstrukcji hamulca. Seria E2.1 jest cichsza do 15 dB niż porównywalny e-prowadnik dostępny na rynku. Zostało to udowodnione w testach przy szybkości 2 m/s w izolowanej komorze dźwiękowej w laboratorium testowym igus o powierzchni 2750 metrów kwadratowych.

Powiązane firmy

Reklama

Indywidualne zasilanie dzięki maksymalnej elastyczności
Ponadto e-prowadniki mają zoptymalizowane wnętrze, które oferuje jeszcze więcej miejsca przy tej samej zewnętrznej wysokości w porównaniu z E2/000. Aby dopasować projekt wypełnienia prowadnika, igus oferuje kompletny zakres podziału wewnętrznego składający się z separatorów LEAN o zaokrąglonych krawędziach dla długiej żywotności węży i przewodów. Montaż podziału wewnętrznego z separatorami LEAN jest do 50% szybszy niż poprzednie rozwiązania, dzięki czemu zapewnia jeszcze szybsze konfekcjonowanie. W przypadku aplikacji montowanych na boku dostępne są separatory z nacięciami, które zapewniają indywidualne dopasowanie.

Separator z nacięciami wchodzi w wąską, zintegrowaną kratkę w poprzeczce i zapewnia bezpieczne dopasowanie. Dzięki dopasowaniu wysoce elastycznych przewodów i złączy chainflex, E2.1 jest dostępny jako kompletne, gotowe do podłączenia rozwiązanie energetyczne dla wszystkich inżynierów mechanicznych na całym świecie. Oprócz asortymentu E2.1, te e-prowadniki są również dostępne jako zamknięte e-tuby w zakresie R2.1, które mają takie same cechy konstrukcyjne jak E2.1. E2.1 jest również wyposażony w kod QR. Umieszczony bezpośrednio na e-prowadniku, zapewnia konstruktorowi maszyny informacje online na temat e-prowadnika, w tym instrukcje montażu, oraz sposób identyfikacji i zamawiania części zamiennych dzięki szybkiemu skanowaniu za pomocą smartfona lub tabletu.

Źródło: igus

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama