Nowy system wkrętów nierozłącznych LocTec

Preview
Arnold Umformtechnik
Reklama
Reklama
Firma Arnold Umformtechnik opracowała innowacyjny system wkrętów zabezpieczających przed demontażem.

Zabezpieczanie najbardziej wrażliwych instalacji przed niepowołanym dostępem staje się coraz ważniejsze we wszystkich sektorach przemysłu. Przykładem może być przemysł tworzyw sztucznych, gdzie konieczne jest zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem do układów elektronicznych umieszczonych wewnątrz obudowy, czy też do skrzynek bezpiecznikowych. Drugim przykładem są instalacje energii odnawialnej, w przypadku których istnieje konieczność zabezpieczania modułów solarnych przed kradzieżą.

Reklama

Od wielu lat praktykowane jest zabezpieczanie urządzeń za pomocą elementów złącznych o specjalnej konstrukcji. Opracowano do tego celu wiele mniej lub bardziej praktycznych rozwiązań, w tym jednokierunkowe śruby i nakrętki, wkręty o specjalnej geometrii, wymagające użycia specjalnych narzędzi do poluzowania lub małe łożyska kulowe osadzane w gniazdach wkrętów. Rozwiązania te stosuje się w celu ochrony przed demontażem, przyspieszenia instalacji czy zapewnienia ochrony przed skaleczeniem o wystające ostre krawędzie. Firma Arnold Umformtechnik proponuje do tego typu zastosowań nowy system wkrętów nierozłącznych LocTec.

System ten stanowi połączenie specjalnej geometrii wkrętu i dedykowanego narzędzia do montażu, które sprawia, że niemożliwe jest poluzowanie, bądź usunięcie łącznika bez zniszczenia połączenia. Niestandardowy kształt łba śruby umożliwia wkręcenie łącznika tylko za pomocą specjalnie dopasowanego narzędzia. Na rynku dostępnych jest wiele podobnych rozwiązań, jednak w większości przypadków narzędzia do odkręcania zabezpieczonych wkrętów są łatwo dostępne w Internecie. Stanowi to główną zaletę systemu opracowanego przez Arnold Umformtechnik. Specyficzny kształt gniazda uniemożliwia poluzowanie wkrętu po dokonaniu montażu, nawet za pomocą dedykowanego narzędzia - będzie ono po prostu obracać się w gnieździe. Demontaż jest możliwy tylko poprzez rozwiercenie śruby lub wycięcie otworów w jej łbie. Oba te sposoby unieważniają gwarancję, a ponadto utrudniają kradzież ze względu na duże natężenie generowanego hałasu.

Reklama

Opracowany system eliminuje konieczność stosowania dodatkowych elementów zabezpieczających, takich jak łożyska kulowe, przeciwnakrętki czy kleje do gwintów, co oznacza oszczędności finansowe. Ponadto, nie wymaga wprowadzania jakichkolwiek zmian w zabezpieczanym urządzeniu, połączeniach ani nie wymaga wprowadzania dodatkowych procesów technologicznych. System LocTec może być dostarczany w wersjach dostosowanych do indywidualnych wymogów zamawiającego. Zapewnia wymienność ze standardowymi rodzajami śrub i nakrętek.

Więcej informacji: www.arnold-umformtechnik.de

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama