Nowy wysokowydajny gatunek płytek KCSM30

©

Udostępnij:

Ze względu na swój wysoki stosunek wytrzymałości do masy tytan jest  bardzo pożądanym materiałem w procesach wytwarzania precyzyjnych komponentów takich jak łopatki turbin w silnikach samolotów i elektrowniach  czy elementy nośne w konstrukcjach lotniczych i samochodach wyścigowych. Warsztaty i zakłady obróbcze w pełni zdają sobie sprawę z faktu, że obróbka tytanu i innych wysokowytrzymałych oraz żaroodpornych stopów stanowi znaczące wyzwanie w odróżnieniu od obróbki stali i aluminium.

Dzięki zapewnianiu większej o około 25% żywotności narzędzi, nowy gatunek KCSM30 opracowany do operacji frezowania, bezpośrednio zmniejsza koszt przypadający na pojedynczą część, co stanowi istotną korzyść dla warsztatów obrabiających tytan.  Drobnoziarniste podłoże węglikowe zapewniające wytrzymałość i stabilność oraz powłoka  TiAlN naniesiona w technologii PVD (fizyczne osadzanie z fazy gazowej) gwarantująca doskonałą odporność na zużycie - nie tylko wydłużają żywotność narzędzi, ale także pozwalają warsztatom zwiększyć prędkość skrawania do 230fm (70/min).

Ze względu na wysoką wytrzymałość tytanu odpowiednie zarządzanie ciepłem jest wyjątkowo ważne dla utrzymania  i przedłużenia  żywotności narzędzi. Gatunek KCSM30 jest dostępny również w zastrzeżonej kompozycji Beyond Blast, w której zintegrowane kanały chłodzące poprzez płytkę dostarczają precyzyjnie chłodziwo do krawędzi skrawającej znajdującej się pod wiórami, gdzie zapewniają najlepszą redukcję  wydzielania ciepła i tarcia, a jednocześnie zwiększają wydajność produkcji. Warto dodać, że chłodziwo jest dostarczane tylko do tego kwadrantu płytki, który faktycznie bierze udział w skrawaniu, co sprawia, że płytki pozostają wymienialne, zapewniając tym samym maksymalną użyteczność.

Zapotrzebowanie na bardzo wytrzymałe, wysokowydajne komponenty w globalnych branżach o znaczeniu krytycznym (lotnictwo, energetyka, przemysł samochodowy, usługi medyczne, itp) będzie  tylko rosło wraz z presją wywieraną na producentów w zakresie polepszania jakości i redukcji kosztów. Gatunek KCSM30 dostępny w  ramach platform do frezowania czołowego, kopiowego i występów to efektywny wybór dla warsztatów szukających poprawy produkcyjności oraz chcących wyprzedzić konkurencję.www.kennametal.com

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również