NSG Group zakończył rozbudowę zakładu Pilkington IGP

© PixaBay

Udostępnij:

Rozbudowa zakładu, nowy park maszynowy i 60 nowych miejsc pracy przełożą się na wzrost produkcji szyb zespolonych i szkła hartowanego o 40%.

Otwarcie nowej części zakładu przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie oficjalnie zakończyło inwestycję NSG Group, producenta szkła i produktów szklanych dla budownictwa i motoryzacji, realizowaną od stycznia do lipca 2015 r. Działania objęły zwiększenie powierzchni zakładu o dodatkowe 4000 mkw., instalację nowych linii technologicznych i parku maszynowego. Ukończona inwestycja umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie wysokospecjalistycznych produktów, wytwarzanych na potrzeby rynku architektonicznego o 40%. Największy wzrost dotyczy produkcji energooszczędnych szyb zespolonych, w tym produktów wielokomorowych, spełniających indywidualne wymagania.Inwestycja w Szczecinie rozszerzy asortyment energooszczędnych szyb marki Pilkington o trójkomorowe szyby zespolone, o grubości 80 mm.

Specjalistyczne szkło z zakładu przy ul. Pomorskiej trafi na rynek krajowy, a także do krajów skandynawskich Szwecji, Danii i Norwegii. Zakończona inwestycja to kolejny duży projekt realizowany w szczecińskim oddziale spółki. W 2013 roku NSG Group zdecydował o zakupie i uruchomieniu drugiego pieca hartowniczego umożliwiając zwiększenie produkcji w obszarze szkła hartowanego, przeznaczonej na rynki krajowe i zagraniczne.

Źródło: CentrumPR

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również