NX CAD Podstawy modelowania – bezpłatna książka w PDF już dostępna

© CAMdivision

Udostępnij:

 

Spółka CAMdivision przygotowała podręcznik do podstaw modelowania w NX CAD. Publikacja liczy 300 stron i jest dostępna bezpłatnie w formacie PDF wraz z dodatkowymi plikami do ćwiczeń i filmami instruktażowymi.

Publikacja jest dostępna w formie pliku PDF, a całości dopełniają pliki do ćwiczeń i filmy instruktażowe, na całość składa się więc:

  • NX CAD Podstawy modelowania – książka w PDF – 300 str. – całość 58 MB,
  • Pliki 3D do ćwiczeń – spakowane RAR – całość 30 MB,
  • Filmy instruktażowe do ćwiczeń – spakowane RAR – całość 1 GB.

 Podręcznik składa się z pięciu części:

1) NX CAD – Informacje wstępne,
2) NX CAD – Projektowanie elementów,
3) NX Synchronous Technology 3D,
4) NX Synchronous Technology 2D,
5) NX Realize Shape.

Zawartość poszczególnych części

Część I i II powstała na bazie oryginalnego skryptu autorstwa Dariusza Jóźwiaka i ma za zadanie przekazanie najważniejszych informacji umożliwiających rozpoczęcie pracy z programem NX w środowisku modelowania. W części pierwszej zebrano informacje wstępne – opisano w nich proces instalacji i konfiguracji NX, interfejs, nazewnictwo użyte w skrypcie, oraz ogólnie metody wskazywania obiektów i wybierania poleceń. W części drugiej przedstawiono krok po kroku proces projektowania części. Część ta ma przekazać informacje o jednym z możliwych sposobów pracy. Autor nie skupiał się w niej na opisaniu wszystkich narzędzi i opcji, ale zagwarantował, że jej lektura umożliwi poznanie podstawowych narzędzi i „oswojenie” się z interfejsem. Ponieważ polecenia są zbudowane schematycznie i posiadają podobny interfejs, opanowanie narzędzia w jednym poleceniu umożliwi opanowanie innych poleceń, wykorzystujących te same narzędzia np. narzędzie wskazywania krzywych jest oznaczone tą samą ikoną we wszystkich poleceniach wymagających wskazania krzywych (tworzenie złożeń oraz rysunków wykonawczych i zestawieniowych jest dostępne w pełnej, drukowanej wersji).

Części III, IV i V są autorstwa Marcina Antosiewicza, skierowane są do tych osób, którze chcą podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie stosowania Synchronous Technology (ST) w środowisku NX, jak i do użytkowników innych systemów CAD pragnących poznać Synchronous Technology, Synchronous Modeling i Realize Shape. Część III pozwali poznać sposoby pracy z Technologią Synchroniczną przy modelowaniu przestrzennym (Synchronous Modeling).

Część IV wprowadzi w unikalne możliwości Synchronous Technology w środowisku 2D. Część V podręcznika poświęcona została nowemu narzędziu pozwalającemu na intuicyjne i swobodne modelowanie 3D, jakim jest Realize Shape.

Pełna wersja podręcznika jest rozbudowana o środowisko Złożeń (NX Assembly) i tworzenia Dokumentacji (NX Drafting) – będzie dostępna w wersji drukowanej w lutym 2015 r.

Podręcznik można zamówić: Zamów podręcznik

Tutaj można przejrzeć podręcznik on-line: Podręcznik on-line

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również