„Oko spawacza” dostrzeże każdą odchyłkę spoiny

© Valk Welding

Udostępnij:

Firma Valk Welding wprowadziła do sprzedaży zmodernizowane urządzenie o nazwie Arc-Eye CSS będące laserowym systemem śledzącym w czasie rzeczywistym powstającą podczas procesu spawania spoinę.

Podczas zrobotyzowanego procesu spawania specjalny czujnik laserowy śledzi na bieżąco powstającą spoinę spawalniczą, kontrolując jej jakość. Dzięki temu, w razie wystąpienia problemów można w czasie rzeczywistym skorygować parametry procesu spawania.Zasada działania systemu Arc-Eye CSS (ang. Circular Scanning System) polega na skanowaniu pozycji, orientacji i geometrii spawanej części. Na tej podstawie automatycznie korygowany jest ruch robota spawalniczego. System ma możliwość rejestracji wszystkich dokonywanych pomiarów oraz odchyleń parametrów w skanowanym obszarze. Eliminowana jest dzięki temu konieczność wykonywania wcześniejszych pomiarów odchyleń i ręcznego ich korygowania w programie do spawania dla kolejnych detali. To przyspiesza proces zrobotyzowanego spawania i jakość otrzymywanych detali.

Sterujące systemem oprogramowanie zostało napisane od nowa i zoptymalizowane do współpracy z robotami spawalniczymi firmy Panasonic.Poprawiono też precyzję działania samego czujnika laserowego.

www.valkwelding.com

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również