Okulary bez pary

Preview
3M
Reklama
Reklama

 

Pyły, odpryski, bryzgi czy płomienie - pracownicy zakładów przemysłowych narażeni są na działanie różnego rodzaju substancji, stanowiących zagrożenie dla ich oczu. Aż do 25% wypadków w pracy powiązanych jest z uszkodzeniem wzroku. Dzieje się tak, ponieważ pracownicy albo nie korzystają ze sprzętu ochronnego, albo jest on na tyle niewygodny, że unikają jego noszenia. Idealnym przykładem są zaparowane okulary ochronne.

Środki ochrony indywidualnej, takie jak okulary, stanowią codzienność w wielu zakładach pracy. Zabezpieczają przed zagrożeniami mechanicznymi, cieplnymi, chemicznymi, a także szkodliwym promieniowaniem. Pomagają w pracy w miejscach o wysokiej temperaturze, dużej wilgotności, bez względu na to, czy pracownik działa wewnątrz zakładu, czy wykonuje swoją pracę na zewnątrz w zmiennych warunkach pogodowych.

Reklama

Okulary ochronne są często wyposażone w specjalną powłokę chroniącą przed zaparowaniem. Problem pojawia się, gdy po kilku użyciach okulary mimowolnie zachodzą parą i nie pomaga ich regularne czyszczenie. Narzeka na to bardzo wielu pracowników, dla których zaparowane soczewki okularów mogą być nie tylko frustrujące, ale i potencjalnie niebezpieczne. Zerkanie spoza zaparowanych okularów ochronnych lub zdjęcie okularów w celu ich wytarcia może narażać oczy na potencjalne zagrożenia i zanieczyszczenia w miejscu pracy. Firma 3M stworzyła specjalną technologię Scotchgard Anti-Fog zapewniającą okularom ochronnym zabepieczenie przed zaparowaniem.

- Technologia Scotchgard Anti-Fog jest wykorzystywana w produktach ochrony wzroku i przydaje się podczas pracy w miejscach o wysokiej temperaturze, wilgotności czy innych kontrolowanych parametrach środowiskowych. Specjalna powłoka zmniejsza kąt przylegania, spłaszczając kropelki wody do cienkiego przezroczystego filmu, który przepuszcza światło. Dzięki temu okulary nie parują, a pracownik może dłużej pracować w komfortowych warunkach – mówi Bogumiła Styś z Personal Safety Division 3M Poland

Powiązane firmy

Reklama

Nieparująca powłoka Scotchgard Anti-Fog jest dostępna na polskim rynku w okularach ochronnych Solus z serii 1000 w różnych kolorach soczewek (przezroczystych, szarych lub żółtych). Produkt występuje także w goglach ochronnych 3M Goggle Gear 500 o niskim profilu, z regulowaną elastyczną taśmą oraz opcjonalną wkładką korekcyjną. Wszystkie produkty z powłoką Scotchgard Anti-Fog są wyposażone w poliwęglanowe soczewki, które pochłaniają 99,9% promieni UV.

www.3M.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama