OMRON, KUKA, TMA na wspólnym stoisku na targach PLASTPOL

©

Udostępnij:

 

Podczas tegorocznych targów PLASTPOL 2015 firmy TMA AUTOMATION sp. z o. o. oraz OMRON Electronics i KUKA ROBOTER CEE GMBH sp. z o.o. zaprezentują się wspólnie na stoisku nr F4, Hala F. Dzięki temu na jednym stoisku będzie można zobaczyć roboty: DELTA, sześcioosiowy KUKA i trzyosiowy Kartezjański, a także zasięgnąć informacji bezpośrednio od przedstawicieli każdej z firm, którzy przez cały czas będą obecni na stoisku.

Pomysł połączenia sił w ramach prezentacji na targach PlastPol zrealizowany został po raz pierwszy w zeszłym roku. Rezultaty były na tyle satysfakcjonujące, że zdecydowaliśmy się na powtórzenie tego rozwiązania również w tym roku – mówi Magdalena Jaworowicz, koordynator komunikacji marketingowej w firmie OMRON – Zyskujemy w ten sposób synergię, oferując zwiedzającym szczególną wartość dodaną: na jednej przestrzeni mogą oni zobaczyć trzy typy różnych robotów i porównać na bieżąco ich właściwości pod kątem specyfiki potrzeb w swojej branży. Gościom na naszym stoisku oferujemy zatem to samo, co przedstawiane przez nas roboty: efektywność działania i oszczędność czasu – dodaje. 

Roboty będą skoncentrowane na dwóch stanowiskach. Jednym z nich będzie stanowisko wyposażone w robota typu DELTA firmy OMRON kooperującego ze stanowiskiem wyposażonym w robota typu sześcioosiowego firmy KUKA. Drugie stanowisko to trzyosiowy robot KARTEZJAŃSKI firmy TMA Robots.Stanowisko OMRON i KUKA
Robot DELTA firmy OMRON podwieszony jest w górnej części konstrukcji stanowiska. Na wysokości roboczej pracy chwytaka robota znajdują się dwa transportery taśmowe, które poruszają się niezależnie z różnymi prędkościami. Zaprogramowana aplikacja/oprogramowanie stanowiska służy do symulacji produkcji, polegającej na przenoszeniu pojedynczych detali z jednego z dwóch zainstalowanych transporterów taśmowych i układania (paletyzacji) na drugim transporterze taśmowym znajdującym się wewnątrz stanowiska. Stanowisko wyposażone w system wizyjny rozpoznający kontury, kolory detali oraz ich położenie we współrzędnych XY oraz R. Dodatkowo stanowisko wyposażone  zostało w system trackingu, umożliwiający kontrolę prędkości poszczególnych transporterów taśmowych oraz synchronizację ich z systemem wizyjnym oraz robotem.

Stanowisko bliźniacze to sześcioosiowy robot KUKA zaprojektowany z uwzględnieniem szczególnie wysokich prędkości roboczych. Charakteryzuje go wyjątkowa precyzja, która wykorzystywana jest przy przenoszeniu ładunków o większej masie. KUKA jest robotem o niewielkich wymogach przestrzennych, wyjątkowo łatwo dostosowującym się do zaistniałych warunków.

 

Zarówno robot typu DELTA firmy OMRON jak i KUKA mogą być wykorzystywane osobno, w zależności od potrzeby realizowanego projektu.

Stanowisko TMA Robots
Trzyosiowy robot KARTEZJAŃSKI firmy TMA Robots, znajdujący szerokie zastosowanie w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Robot może być stosowany do paletyzacji, odbioru detali, podawania detali do obtrysku. Dodatkowo dzięki specjalnej konstrukcji wykorzystującej boczne prowadzenie w osi Z, ramowe prowadzenie w osi X oraz najnowszy układ sterowania NJ firmy OMRON robot TMA Robots idealnie nadaje się do aplikacji IML wymagającej wysokiej precyzji i powtarzalności działania.

Oferta firm
W ofercie firmy TMA Robots można znaleźć rozwiązania począwszy od robotów o udźwigu 2 kg przeznaczonych do wyciągania wlewków oraz małych detali po roboty pozwalające na pracę z obciążeniem dochodzącym nawet do 30 kg.

Wszystkie roboty firmy TMA Robots produkowane są w Polsce, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy TMA oraz wykorzystaniu podzespołów renomowanych i sprawdzonych marek pozwalają służyć klientom przez wiele lat.

Firma OMRON jest dostawcą rozwiązań Pick & Place w oparciu o trzy typy robotów: Delta, Scara oraz Manipulatory. Specjalizuje się w rozwiązaniach do przemysłu lekkiego, w szczególności do branży: spożywczej, opakowaniowej, farmacji i przetwórstwa.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również