OnRobot wprowadza na rynek Quick Changer

Preview
OnRobot
Reklama
Reklama

Firma OnRobot przygotowała nowy opatentowany zmieniacz narzędzi do aplikacji współpracujących, opracowany przez firmę Purple Robotics, niedawno zakupioną przez OnRobot.

Ważący zaledwie 200 gramów Quick Changer w minimalnym stopniu zmniejsza udźwig robota. Dzięki zwartej budowie, bardzo niewiele oddala od robota centralny punkt narzędzia (TCP), przez co minimalizuje obciążenie przegubów robotycznych. Quick Changer zwalnia narzędzia jednym kliknięciem, a wstawiane narzędzia są automatycznie prawidłowo ustawiane z powtarzalnością do ±0,02 mm. Quick Changer może być stosowany w dowolnych ramionach robotycznych, dronach lub innych urządzeniach wyposażonych w kołnierz zgodny z normą sISO-9409-1.

Reklama

Operatorzy nie muszą już stosować ciężkich nieporęcznych zmieniaczy narzędzi z wystającymi spiczastymi uchwytami i ostrymi płytami – mówi Lasse Kieffer, były prezes firmy Purple Robotics, obecnie pracujący w Dziale Badawczo-Rozwojowym firmy OnRobot. – Quick Changer umożliwia ludziom i cobotom bezpieczną i niezawodną współpracę ramię w ramię.

Prezes OnRobot, Enrico Krog Iversen, traktuje Quick Changer jako element nieustającego zaangażowania swojej firmy w innowacje w obszarze robotyki współpracującej. – Podobnie jak nasze pozostałe onarzędziowanie ramion robotycznych, Quick Changer jest także w pełni „współpracujący”, przez co rozumiemy prostotę jego obsługi, ekonomiczność i brak ostrych krawędzi.

Reklama

Parametry Quick Changer:
• łatwa i szybka wymiana narzędzi
• w pełni współpracujący, bez ostrych krawędzi
• udźwig do 10 kg
• wysoka powtarzalność
• najlżejszy wśród podobnych urządzeń
• najniższy wśród podobnych urządzeń
• zgodny z kołnierzami ISO 9409-1, typ 50-4-M6
• zdublowany mechanizm blokady
• opatentowane rozwiązanie techniczne

Źródło: OnRobot

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama