OnRobot wprowadza na rynek Quick Changer

OnRobot, Quick Charger, zmieniarka narzędzi © OnRobot

Udostępnij:

Firma OnRobot przygotowała nowy opatentowany zmieniacz narzędzi do aplikacji współpracujących, opracowany przez firmę Purple Robotics, niedawno zakupioną przez OnRobot.

Ważący zaledwie 200 gramów Quick Changer w minimalnym stopniu zmniejsza udźwig robota. Dzięki zwartej budowie, bardzo niewiele oddala od robota centralny punkt narzędzia (TCP), przez co minimalizuje obciążenie przegubów robotycznych. Quick Changer zwalnia narzędzia jednym kliknięciem, a wstawiane narzędzia są automatycznie prawidłowo ustawiane z powtarzalnością do ±0,02 mm. Quick Changer może być stosowany w dowolnych ramionach robotycznych, dronach lub innych urządzeniach wyposażonych w kołnierz zgodny z normą sISO-9409-1.Operatorzy nie muszą już stosować ciężkich nieporęcznych zmieniaczy narzędzi z wystającymi spiczastymi uchwytami i ostrymi płytami – mówi Lasse Kieffer, były prezes firmy Purple Robotics, obecnie pracujący w Dziale Badawczo-Rozwojowym firmy OnRobot. – Quick Changer umożliwia ludziom i cobotom bezpieczną i niezawodną współpracę ramię w ramię.

Prezes OnRobot, Enrico Krog Iversen, traktuje Quick Changer jako element nieustającego zaangażowania swojej firmy w innowacje w obszarze robotyki współpracującej. – Podobnie jak nasze pozostałe onarzędziowanie ramion robotycznych, Quick Changer jest także w pełni „współpracujący”, przez co rozumiemy prostotę jego obsługi, ekonomiczność i brak ostrych krawędzi.

Parametry Quick Changer:
• łatwa i szybka wymiana narzędzi
• w pełni współpracujący, bez ostrych krawędzi
• udźwig do 10 kg
• wysoka powtarzalność
• najlżejszy wśród podobnych urządzeń
• najniższy wśród podobnych urządzeń
• zgodny z kołnierzami ISO 9409-1, typ 50-4-M6
• zdublowany mechanizm blokady
• opatentowane rozwiązanie techniczne

Źródło: OnRobot

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również